Hétfőtől csak így lehet menni orvoshoz szakrendelésre!

Ez a változás nemcsak a szakrendeléseket, hanem várhatóan a kórházi felvételeket is átalakítja.
Időpont nélkül nem lesz automatikus felvétel, még sürgős esetekben sem. A jövő egészségügye szervezett, fegyelmezett és kiszámítható.
Aki nem tanulja meg használni az új rendszert, könnyen kiszorulhat az ellátásból. Most kezdődik el az a fordulat, amelyben a rend váltja fel a várótermek káoszát. Aki lépést tart, nyer – aki nem, várhat – vagy hoppon marad.

VIA Tudasfaja

Ez is érdekelhet:

„Te voltál egyszer a jövő” – hangzott el a híres mondat, amelyet a fiatal, ambiciózus David Cameron szegezett a megfáradt, őszülő Tony Blairnek. És ugyanez a mondat akár a Honda CR-V-re is vonatkozhatott volna.
A CR-V ugyanúgy nem volt az első „soft-roader” rekreációs 4×4-es, ahogyan Blair sem volt az első munkáspárti miniszterelnök. De mint Blair, a CR-V is olyan fokú felhasználóbarátságot hozott a kategóriába, amelyet addig még senki sem látott.
Az eredeti CR-V segített meghatározni a kategória alapjait
Ironikus módon, akárcsak az az ember, aki egy időre kiszorította a konzervatívokat a hatalomból, a Honda is azzal nyerte el a közönség szeretetét, hogy kompromisszumot kötött éppen azokkal a tulajdonságokkal, amelyeknek elvileg az erősségeinek kellett volna lenniük.
Az eredmény egy sokkal populárisabb termék lett, amely készséggel elidegenítette a keményvonalas off-road rajongókat, ha cserébe megnyerhette a „középutas” vásárlókat.

És ez remekül működött. Olyannyira, hogy három generáció alatt több mint öt millió példány talált gazdára – olyan üzleti siker, amelyről egy hagyományos terepjáró álmodni sem mert volna. Azonban a siker ritkán marad következmények nélkül. Amikor a CR-V 1995-ben debütált, egyetlen komoly vetélytársa volt: a Toyota RAV4.
De nem várhatta senki, hogy a világ ölbe tett kézzel nézi végig a Honda és a Toyota diadalmenetét. Lassú rajtolás ide vagy oda, ma már szinte minden magára valamit is adó tömeggyártó – sőt prémium márka is – jelen van a szegmensben: Koreából jön a Hyundai és a Kia, Németországból az Audi, a Mercedes-Benz és a BMW. A piac sosem volt ennyire telített.
És nem úgy tűnik, hogy ez változni fog. Az a recept, amely egy olyan autót kínál a vásárlónak, amellyel kalandvágyónak tűnhet, miközben tökéletesen kezeli a család mindennapi logisztikai kihívásait, annyira betalált a közönség szívébe, mint talán semmi a ferdehátú autók 1970-es évekbeli térhódítása óta. Ez pedig azt jelenti, hogy az olyan veteránoknak, mint a CR-V, a korábban magától értetődő eladásokat ma már minden egyes vevőért folytatott harccal kell kiváltaniuk.
Ugyanakkor a CR-V mellett is akad néhány igazán meggyőző érv. A Honda márka világszerte elismert mérnöki minősége máig tiszteletet ébreszt. Most, hogy újra szállít motorokat az F1-be, visszatért az NSX, és jön a tizedik generációs Civic, valamint a Civic Type R, úgy tűnik, a márka ereje csak tovább nő.
A Honda nem elégedett meg azzal, hogy második körben is csak loholjon a többiek után, inkább megelőzte őket, és 2015-ben alaposan felfrissítette a CR-V-t, sőt már a következő generáció csúcsmodelljét is leleplezte.
És ne feledjük: ez az autó Nagy-Britanniában készül, az M4-es autópálya északi oldalán, Swindonban. Ha tehát valaki SUV-t szeretne, és hisz abban, hogy érdemes támogatni a hazai gyártást, a CR-V továbbra is ideális választás lehet.
A többiek számára azonban már csak a képességei alapján lesz esélye a versenyben – és ezt fogjuk most megvizsgálni.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük