Özvegyeknek Változott a nyugdíjszabály!

Különbséget kell tenni a bejegyzett élettársi viszony és az élettársi kapcsolat között. Előbbi kizárólag azonos nemű, nagykorú párok számára elérhető, és hivatalos nyilvántartásban rögzített jogviszonyt jelent. Ezzel szemben az élettársi kapcsolat olyan párokra vonatkozik, akik együtt élnek, közös háztartásban gazdálkodnak, de nem házasodtak össze, és nem állnak rokoni kapcsolatban sem egymással.
MUTATJUK MI VÁLTOZOTT:

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

A jelenlegi, második generációs Volvo V60 volt az utolsók egyike a nagyobb és hagyományosabb Volvo modellek közül, amely átállt a márka nagyautós SPA padlólemezére. Ez a generáció 2018 nyarán jelent meg – nem sokkal az amerikai gyártású testvérmodell, a Volvo S60 szedán európai bemutatkozása előtt. Míg a technikailag rokon XC90 SUV már egy teljesen új modellgeneráció küszöbén áll, a V60 még néhány évig szolgál jelenlegi formájában – a 2023-as modellévre frissített változat hamarosan kerül a szalonokba (tesztautónk a 2022-es kiadás volt).
A V60 egy középméretű kombi, kevesebb mint 4,8 méteres hosszúsággal, közvetlen vetélytársai a Mercedes-Benz C-osztály kombi, az Audi A4 Avant és a Jaguar XF Sportbrake. A karosszéria különféle nagy szilárdságú acéltípusokból épül fel, a motortérben pedig keresztben beépített négyhengeres benzinmotorokat találunk (ez a modern Volvók esetében bevett konfiguráció, amely a lehető legjobb frontális ütközésvédelmet biztosítja). A dízelmotorokat 2021-ben teljesen kivezették a kínálatból.
Az autó első- vagy összkerékhajtással elérhető, kizárólag automata váltóval párosítva. A felfüggesztés elöl kettős keresztlengőkaros, csavarrugókkal, hátul pedig a Volvo saját, keresztirányú kompozit műgyantából készült laprugóval szerelt multilink megoldását alkalmazza. A nagyobb testvérekkel (V90, XC60) ellentétben a V60 nem rendelhető sem légrugózással, sem adaptív lengéscsillapítással.

A praktikum terén a V60 kifejezetten jól teljesít, ugyanakkor kár, hogy a hátsó üléstámla 40/60 arányban osztott – ez a bal kormányos piacokat részesíti előnyben. Egy 40/20/40-es osztás sokkal univerzálisabb megoldás lenne.
A plug-in hibrid (PHEV) változat, a V60 T6 Recharge, jelentős fejlesztéseken esett át. Az új lítiumion akkumulátor – amely most már három rétegű tasakcellákból áll, és a középső kardánalagút mentén helyezkedik el – 18,8 kWh összkapacitással rendelkezik (a korábbi 11,6 helyett), melyből 14,9 kWh használható. Ennek köszönhetően az elektromos hatótáv WLTP szerint 47–54 mérföldre nőtt (a korábbi 31–37 mérföldhöz képest), ami valóban érezhető javulás.
A hajtáslánc elöl továbbra is a 249 lóerős, 1969 cm³-es turbós benzinmotorral kezdődik, amely az első kerekeket hajtja nyolcfokozatú automata váltón keresztül. A hátsó tengelyen viszont már egy új, 143 lóerős szinkron elektromotor dolgozik (a korábbi 86 lóerős helyett), amely közvetlenül hajtja a hátsó kerekeket. Az összteljesítmény így 345 lóerő – a rendszernyomatékot a Volvo nem közli pontosan. Egyes más Volvo modellek elérhetőek a nagyobb teljesítményű T8 Recharge változattal, amely ugyanezt az akkumulátort és hátsó motort használja, de erősebb benzinmotorral – a V60 (és a V90) esetében azonban csak a szerényebb T6 verzió érhető el.
Az autó a mérlegelés során 2036 kg-ot nyomott – ez mindössze 50 kilóval tér el a gyár által megadott saját tömegtől. Bár ez soknak tűnik, egy ekkora méretű és típusú plug-in hibrid esetében teljesen reális érték.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük