Sokak szerint kevés nyugdíja miatt halt meg Galkó Balázs!

Februárban ugyan hírül adta, hogy hivatalsegédi munkát vállalt egy könyvelőcégnél, de egészségi állapota miatt már ezt sem tudja folytatni.
– A minap is elestem az utcán. Szédülni kezdtem, és a földre zuhantam. Egyedül nem bírtam felállni. Elegem van – mondta megtörten, miközben otthonában körbevezette a Blikk-et. A falon egy
Ám a hétköznapok könyörtelenek: a nyugdíja mindössze 160 ezer forint, ehhez jön még havi 40 ezer a Madách Színháztól. Ebből kellene fedeznie az albérletét, étkezést, gyógyszereit – mindenköltségét.
ÍGY HALT MEG A NEVES SZÍNÉSZ:

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

A Lexus NX a japán Kyushu gyárban készül, és immár a Toyota TNGA-K platformjára épül – ugyanarra, amelyet a Toyota RAV4 és Highlander is használ. Ennek köszönhetően a modell méretei megnőttek: hosszban és szélességben egyaránt 20 mm-rel, míg a tengelytáv 30 mm-rel nyúlt meg, ami talán a legjelentősebb változás. A nyomtáv is szélesebb lett – elöl 35 mm-rel, hátul 55 mm-rel –, bár a futómű alapkialakítása maradt a régi: elöl MacPherson rugóstagos, hátul pedig kettős keresztlengőkaros.
A karosszéria merevsége is kiemelkedő: a Lexus világelsőként használ 1180 MPa szakítószilárdságú acélt a küszöberősítésekhez, míg a tetőmerevítésekhez 1470 MPa-s anyagot alkalmaz. A hátsó részen nagy szilárdságú habanyagok növelik a karosszéria merevségét, az autó orrában elhelyezett kettős motorháztető-zár pedig szintén a torziós szilárdságot fokozza. A váz végpontjaira Yamaha által fejlesztett alvázrezgés-csillapítók is kerültek.
A Premium Plus Pack, az F Sport és a Takumi kivitelek négyprojektoros LED fényszórókkal érkeznek, amelyekben a Lexus első „slim” adaptív távolsági fényszórórendszere dolgozik. A világítást 11 LED chip vezérli, amelyek a jármű előtti kamera információi alapján működnek.

Az F Sport modellek további stabilitásfokozó elemeket is kapnak, valamint a Lexus fejlettebb Adaptív Változó Felfüggesztésének (AVS) legújabb verzióját, amely lineáris szolenoidot használ a lengéscsillapító finomhangolásához. A tesztelt példány a szokásos – szintén adaptív, két üzemmódban állítható – felfüggesztést kapta, ám minden második generációs NX gyorsabb, 20%-kal közvetlenebb kormányáttételt kapott.
A hajtáslánc középpontjában egy 2487 cm³-es, Atkinson-ciklusú benzinmotor áll, amely egy elektromos motorral dolgozik együtt. Egy segédmotor gondoskodik arról, hogy a rendszer mindig zökkenőmentesen igazodjon az úttempóhoz, míg a bolygómű lehetővé teszi a hajtóegységek független működését. A rendszer 24%-kal erősebb az előző generációnál, miközben a CO₂-kibocsátása 22%-kal alacsonyabb, és meglepően hosszú ideig képes tisztán elektromos üzemben működni.
Az alapváltozatnak számító NX 350h kizárólag elsőkerékhajtású, de minden más modell megkapja a Lexus E-Four rendszert, amelyben egy 53 lóerős elektromos motor hajtja a hátsó kerekeket, függetlenül az első tengelytől. A rendszer képes a nyomatékot 60:40-es eloszlástól egészen 20:80-ig variálni, az útviszonyoknak megfelelően. A belső égésű motor és az első elektromos egység együtt 241 lóerős rendszerteljesítményt biztosít a 350h esetében, míg a konnektoros hibrid NX 450h+ verzió több mint 300 lóerőt kínál, akár 72 km-es tisztán elektromos hatótávval.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük