Stohl András felesége kiborult, mikor megtudta, Ő lesz a Nagy Ő!

Vica látványosan elkezdte lezárni a múltat: minden közös fotót eltávolított közösségi felületeiről, ezzel is jelezve, hogy már nincs köze a házassághoz. Emellett az Instagram-profilján megváltoztatta a nevét is: a korábbi „Stohl Vica” helyett most a „K_Vica” néven szerepel, ami eredeti, Kócsira utaló vezetéknevét idézheti. Talán már nem is olyan messze van a válás hivatalos véglegesítése.
A nyilvános közlemény után Vica gyorsan reagált:

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

A Kia EV9 esetében a vásárlók két teljesen elektromos hajtáslánc közül választhatnak, de mindkettő ugyanazt a 99,8 kWh-s akkumulátort használja, amely támogatja a 210 kW-os villámtöltést. A különbség lényegében abban rejlik, hogy egy vagy két villanymotor hajtja-e az autót – és a teljesítménykülönbség a két verzió között hatalmas.
Az egymotoros változat 200 lóerőt és 350 Nm nyomatékot kínál, amivel 0–100 km/h-s gyorsulása 9,4 másodperc. Ez egyedül utazva teljesen elfogadható, de érezhető, hogy egy kis plusz erő még jót tenne neki, hogy igazán könnyednek hasson a közlekedés. Ezzel szemben a kétmotoros változat egészen más szintet képvisel: az első tengelyre is kerül egy motor, így a teljesítmény 378 lóerőre nő, míg a nyomaték megduplázódik 700 Nm-re. Az eredmény: a 0–100 km/h-s sprint mindössze 5,3 másodperc alatt letudható.
A „nagy, kényelmes és nyugodt” szavak jutnak először eszébe az embernek az EV9 vezetésekor – de meglepő módon a futómű tudása és a kifinomultság szintje olyan magas, hogy sok prémium márkának is feladja a leckét.

Az EV9 öt fokozatban állítható fékenergia-visszanyerő rendszerrel rendelkezik, az egészen szabadon guruló módtól kezdve egészen az egypedálos vezetésig. Utóbbi esetében az autó teljes megállásra is képes anélkül, hogy a vezető a fékpedálhoz nyúlna.
Még a tesztcsapaton belül is megoszlanak a vélemények, hogy ki melyik regeneratív fokozatot preferálja, de az tény, hogy a Kia lehetőséget ad a választásra, és hogy a kormány mögötti váltófülekkel mindez egyszerűen állítható – ez példaértékű, bárcsak minden EV-gyártó alkalmazná ugyanezt a megoldást.
A legerősebb EV9 a 378 lóerős kétmotoros verzió, amely 5,3 másodperc alatt gyorsul 100 km/h-ra, végsebessége pedig 200 km/h – mindezt úgy, hogy tömege meghaladja a 2,6 tonnát. A 200 lóerős, hátsókerék-meghajtású, egy motoros „Air” modell 9,4 másodperc alatt gyorsul 100 km/h-ra, végsebessége 183 km/h.
A kétmotoros változat teljesítménye nem ismer kompromisszumot: az elektromos autókra jellemző módon azonnal rendelkezésre áll az összes erő és nyomaték, így ez a hétszemélyes SUV akár egy forró ferdehátú sportautó tempóját is képes hozni, ha a vezető épp úgy kívánja.
Ugyanakkor az EV9 nem igazán az a típus, amit sportosan kellene vezetni, ezért a legtöbb vásárlónak inkább a 200 lóerős változatot ajánlanánk. Bár az ő gyorsulási ideje visszafogottabb, valójában egy dízelmotoros hétüléses SUV – például egy Kia Sorento – szintjén teljesít. Még nem teszteltük maximális utaslétszámmal, de gyaníthatóan így is több mint elegendő lesz a legtöbb hétköznapi feladathoz, legyen szó iskolába fuvarozásról vagy bevásárlásról.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük