Az Európai országokhoz hazánk nagyon le van maradva tömegközlekedés terén! Régi géppark állomány és karbantartatlan eszközök jellemzik a hazai eszközöket! Dr. Csányi Attila tömegközlekedés szakértő szerint rendkívül jó lenne a nagyvárosokban bevezetni az időkorlátos tömegközlekedést! Mint anno co/id idején a boltba járást délelőtt az idősek, délután a fiatalok! MUTATJUK A RÉSZLETEKET!
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
A Mitsubishi Outlander lassabb, mint az előző generáció, de biztosan nem lassú. 0-60 mph közötti gyorsulása átlagosnak számít egy közepes méretű 4×4-es járműnél.
Amit az MMC felismerte, az az, hogy mindez valójában nem sokat számít. A legtöbb Outlander tulajdonos sokkal inkább azt fogja értékelni, hogy az új 4×4-es járművük képes két tonnát vontatni fékezett utánfutóval – többet, mint egy hasonló Toyota RAV4 vagy Honda CR-V –, és hogy alapvetően erős teljesítményt nyújt, bőséges alacsony fordulatszámú húzóerővel.
Minden modell a Mitsubishi 2,2 literes dízelmotorjával érkezik, és a vásárlók választhatnak kézi vagy automata sebességváltó között.
Ha a hagyományos, észrevétlen hatfokozatú manuális váltó helyett a hatfokozatú automata mellett döntesz, akkor a váltóáttételek eloszlásához egy kis időre szükség lesz, hogy megszokd.
A váltó áttételezésének nagyon rövidnek tűnik, amikor elindulsz – annyira, hogy elgondolkodsz, milyen zajos lesz a motorúton való utazás. Mint kiderült, az ötödik és a hatodik fokozat sokkal hosszabb, mint a többi, így nem lesz olyan zajos.
Van egy kis hézag a negyedik és ötödik fokozat között, de igazából nem is fogod észrevenni, ha az automata váltóra bízod a sebességváltást, ami simán és intelligensen működik. De manuális módban – mondjuk egy hosszú autópálya emelkedőn vontatva – előfordulhat, hogy belekerülsz abba a hézagba. És ha egyszer benne ragadsz, biztosan észre fogod venni, hogy az Outlander nem igazán kedveli a magas fordulatszámú működést.
Mindazonáltal a mechanikai finomság más részei meglehetősen figyelemre méltóak – nem azért, mert a kabin különösebben jól van elválasztva a motortól, hanem mert maga a motor viszonylag csendes alapból.
A 14,9:1-es kompressziós arányt alkalmazó Mitsubishi alumínium négyhengeres dízelmotor talán nem a legcsendesebb a kategóriában, de az égése kétségtelenül lágyabb és kevésbé zörgős, mint sok másik.
A kategóriában lévő legtöbb autó – különösen azok, amelyeket a csúcsmodellek közé sorolunk – csak mint egy díszítő jellegű tulajdonságot viselnek magukon a robusztusságot, de a Mitsubishi még mindig határozottan hisz a nagy csontozatú, magas oldalfalú és robusztus haszonjármű fogalmában.
Ez azonban nem jelenti azt, hogy az új modell ne rendelkezne elfogadható közlekedési manírokkal. Ha beleülsz, hozzászoksz az autó lassú, de biztos mozgásához, megérzed az aránylag kicsi kormánykeréktől származó húsos visszajelzést, és az autó viszonylag alacsony önsúlya és puha alacsony sebességű rugózása egy alapvetően ártalmatlan élményben mutatkozik meg.