A rendszerben nemcsak egyszer használatos, hanem többutas palackok is vannak! Amit visszaváltás után nem zúznak össze, hanem újratöltésre kerül sor az italgyártóknál. Ezeket egy palack embléma különbözteti meg, és a visszaváltási összeg 25 és 70 forint között változhat.
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
Az új motor egy 3,9 literes (nos, pontosabban 3,85 literes, vagyis 3855 cm³, ha igazán pedánsak akarunk lenni) egység, a régi 4,3 literes helyett, de a két turbófeltöltő (kettős scroll rendszer) beépítése miatt a teljesítmény 70 lóerővel, 552 lóerőre nőtt.
A plusz teljesítmény nem az egyetlen oka a turbófeltöltésnek. Inkább a hatékonyság javítása a cél, mivel még a Ferrari sem mentes az ilyen trendektől. A régi modell 299 g/km-es CO2 kibocsátása helyett a California T 250 g/km-t bocsát ki, és 26,9 mpg (mérföld per gallon) fogyasztást produkál. Ez egy picit jobb, mint egy Vauxhall Insignia VXR, miközben 552 lóerőt és néha 557 lb-ft nyomatékot produkál.
Néha? Igen. Csak akkor, amikor a hétedik sebességfokozat be van kapcsolva a kettős kuplungos váltón (amelynek áttételei hosszabbak, mint korábban), akkor éri el a motor a maximális nyomatékot. És nem azért, mert a hajtáslánc (amely inkább a 12 hengeres Ferrarikra emlékeztet, mint az első California modellekre) ne bírná el a nyomatékot.
Nem. Azért van így, mert a cég mérnökei éppúgy aggódnak a turbófeltöltős Ferrari karaktere miatt, mint ahogy mi vagy bárki más tenné. A Ferrariknak képesnek kell lenniük magas fordulatszámon pörögni. Ahogy a fordulatszám növekszik, úgy kell gyorsulniuk. Énekelniük kell. Olyan érzést kell adniuk, mintha természetes szívó motorral rendelkeznének.
Tehát a rövidebb fokozatokban a California T nyomatéka korlátozott – első, második és harmadik sebességfokozatban körülbelül 440 lb-ft – és a nyomaték a fordulatszám növekedésével nő. A magasabb fokozatokban hamarabb éri el csúcsát, és a görbe laposabb, egészen a hetedik fokozat maximális nyomatékának eléréséig.
Az elképzelés az, hogy a T alacsony sebességfokozatokban inkább egy természetes szívó motor érzését kelti – a Ferrari merész állításokat tesz a turbófeltöltők válaszidejéről – de magasabb sebességfokozatokban olyan lustán reagál, ahogy azt egy GT autónak kell.