Szentkirályi nem hagyta ennyiben, és rögtön támadásba lendült a közösségi médiában. Szerinte nem holmi családi ok áll a háttérben, hanem Magyar Péter agr/sszív vezetési stílusa üldözte el Ordast. Szentkirályi azt állítja, a TISZA elnöke pszlchológiai nyomás alatt tartja a képviselőit, parancsokat osztogat, alpári módon minősítget és f/lemlít – Szentkirályi posztja egyenesen odáig ment, hogy szerinte Ordas inkább félreállt, mert nem bírta tovább elviselni a belső t/rrort, majd az egészet egy maró gúnyolódással zárta le: szerinte a TISZA Párt „apad”, és „a fejétől bűzlik a hal”.
IDŐKÖZBEN MEGÉRKEZETT A VÁLASZ IS A TISZÁTÓL:
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
Az Infiniti ugyanazt a hétfokozatú automata váltót használja, mint a Mercedes GLA, de itt mindössze három üzemmód közül lehet választani, szemben a Mercedes öt lehetőségével. Az elérhető módok az Eco, a Sport és a Manuális, utóbbi pedig teljes irányítást ad a váltó felett a kormány mögötti váltófülek segítségével.
Eco módban a gázreakciók tompák, hogy javítsák a fogyasztást, míg a Sport beállítás egyszerűen csak tovább tartja a sebességfokozatokat, ahelyett hogy gyorsabb reakciókat adna. Maga a váltás alap módban sima, Sport módban kissé rángatósabb, de sosem olyan durva, mint a Mercedes GLA esetében.
A QX30 lágy karaktere tovább érződik abban is, ahogyan az autó alváza kezeli az egyenetlen útfelületeket. Bár a puha futómű és az abroncsok egész jól elnyelik az úthibákat, az autó hajlamos ide-oda billegni. Ez főleg autópályán haladva jelentkezik, amikor kissé lebegő érzést kelt, miközben a könnyű kormányzás kevés visszajelzést ad. Ebben a tekintetben azonban nem rosszabb, mint a GLA, és legalább kényelmes utazóautónak mondható.
A kanyarodás közbeni oldaldőlés viszonylag jól kontrollált, de ismét csak a puha felfüggesztés miatt előfordulhat, hogy az autó néha bizonytalanabbá válik. Mindazonáltal mindig biztonságos és kiszámítható marad.
Ami a motorokat illeti, a normál Q30 ferdehátú változattal ellentétben – amely különféle turbós, kisebb teljesítményű dízelmotorokkal is elérhető – a QX30 csak egyetlen motorral készül: egy 2,2 literes, 168 lóerős dízellel. Ez az egyik legnagyobb hátránya az Infiniti modellnek, és már önmagában is korlátozza a családi autóként való vonzerejét. A motor egy Mercedes-egység, amely régóta jelen van a piacon, így semmi meglepő nincs benne: zajos, nem túl kifinomult, és az automata váltóval, valamint az összkerékhajtással a fogyasztás sem ideális.
A 4×4-es hajtással szerelt QX30 esetében a 4,9 literes kombinált fogyasztás (57,6 mpg) egészen jónak mondható, de a hatékonyabb változatok hiánya visszavetheti az eladásokat. A több mint 33 000 fontos árcédulával a QX30 2.2d Premium Tech kifejezetten drága, körülbelül 2 000 fonttal többe kerül, mint az azonos felszereltségű Q30. Érdemes inkább a QX30 Premium változatot választani, és zsebre tenni a közel 4 000 fontos különbséget – a fontosabb extrák így is benne vannak.
A duplakuplungos automata váltó és az összkerékhajtás alapfelszereltségként való jelenléte rontja ugyan a fogyasztást, de az Infiniti így is 57,6 mpg értéket és 128 g/km-es CO2-kibocsátást ad meg, ami 110 fontos éves közúti adót jelent. Ugyanakkor a hasonlóan felszerelt BMW X1 és Mercedes GLA is nagyjából ugyanilyen értékeket produkál.
A biztosítási besorolás szempontjából a QX30 a 23-as csoportba esik. Összehasonlításképpen: egy hasonló Audi Q3 a 24-es, míg a Mercedes GLA a 23-as kategóriába tartozik.