Ordas Eszter viszont azonnal reagált és élesen visszautasította ezeket a vádakat. Szerinte mindez csak egy újabb propagandashow, amit a kormányoldal talál ki, hogy elterelje a figyelmet a saját ügyeiről. Határozottan leszögezte, hogy a lemondása régóta eldöntött személyes ügy, semmi köze nincs semmiféle belső viszályhoz vagy Magyar Péterhez. Sőt, külön hangsúlyozta: továbbra is támogatja a TISZA Pártot és annak vezetőjét abban, hogy rendszerváltást vigyenek véghez Magyarországon. Válaszposztjában egyetlen mondatos, szúrós üzenetet is odavetett: „281 nap.”
VIA Blikk
Ez is érdekelhet:
A QX30 ugyanazon a műszaki alapokon nyugszik, mint a Mercedes A-osztály, de az Infiniti ügyesen elrejtette ezt az eredetet, hiszen teljesen eltérő karosszériát kapott. Lényegében egy Q30-asról van szó megemelt futóművel és extra burkolatokkal, 55 mm-rel magasabban ül, mint a ferdehátú változat, viszont hosszában és szélességében megegyezik vele, így inkább egy crossover ferdehátú, különösen ha az SUV-stílusú BMW X1-gyel hasonlítjuk össze.
Ez azonban nem jelenti azt, hogy a QX30 ne lenne látványos – épp ellenkezőleg. A lendületes vonalvezetés kifejezetten vonzó, és kevésbé esetlen a megjelenése, mint a Mercedes GLA-é. Bizonyos szögekből nézve a formavilág némileg emlékeztet a Mazda 3-ra, bár a fekete kerékjárati ívek, az ezüstszínű tetősínek és az első-hátsó díszburkolatok némileg robusztusabb külsőt kölcsönöznek az autónak. Egyféle 18 colos kerékméret áll rendelkezésre, ám a magas oldalfalú abroncsok és a vastag burkolatok miatt ezek kissé elvesznek a kerékívekben, főleg ha a Q30 nagyobb felnijeivel hasonlítjuk össze.
Az utastérbe belépve a QX30 Premium változata minőségi benyomást kelt, megfelelve a Q30 Premium szintjének. Alapáron jár a bőr, fa díszítés és bőséges felszereltség, ugyanakkor sok részletnél jól látható a Mercedes-eredet. A klímavezérlő például teljesen megegyezik az A-osztályéval, még a légkörforgás gombján is megjelenik a Mercedes grafikája. Az elektromos ülések kapcsolói az ajtón kaptak helyet, az elektromos kézifék a vezető jobb térde mellett található, az ablakemelő gombok pedig szintén megegyeznek a Mercedes alkatrészeivel.
A navigációs és infotainment rendszer egy forgókapcsolóval vezérelhető a középkonzolon, amit könnyű kezelni, bár a kijelző grafikája kissé elavultnak, laposnak hat. Az összeszerelési minőség jó, a bőrvarrással díszített műszerfalbetét prémium érzetet ad, bár a középkonzolon és az ajtókon található kemény műanyagok rontanak az összképen. Ettől függetlenül a QX30 ezen a téren semmivel sem marad el a GLA-tól.
A praktikusságot illetően a hátsó tér szűkössége és a csomagtér mérete jelent korlátot, amely nem nagyobb, mint a Q30-asé. Habár a QX30 a GLA platformját használja, a különböző karosszériaforma miatt valamivel kevésbé praktikus. A 430 literes csomagtartó 51 literrel kisebb, mint a Mercedesé, és 75 literrel marad el a BMW X1-től. A hátsó ülések térkínálata hasonló a Mercedeshez, és a vezetési pozíció is azonos beállítási lehetőségeket nyújt, viszont a megemelt lábtámasz zavaró lehet a hosszú lábú utasoknak.
A keskeny hátsó ablak és a vastag tetőoszlopok rontják a kilátást, ezért érdemes megfontolni az 1 800 fontos Safety Pack csomagot, amely 360 fokos kamerát is tartalmaz. Méretét tekintve a QX30 55 mm-rel magasabb, mint a Q30, de hosszban és szélességben azonosak. Ugyanakkor a domborúbb karosszéria miatt az Infiniti valamivel szélesebb és hosszabb, mint a Mercedes GLA, ez viszont nem jelent nagyobb belső teret.
A stílusos, de lejtős tetővonal miatt a hátsó utasoknak nem biztosított a legnagyobb fej- és lábtér – a 180 cm-nél magasabb felnőttek már érezhetik, hogy fejükkel elérik a tetőt, és a kis méretű hátsó ablak még zártabb érzetet kelt. A 430 literes csomagtartó a Q30-éval megegyező méretű, annak ellenére, hogy a QX30 robusztusabb és magasabb. A viszonylag kis nyílás és a magas rakodóperem nem segít a pakolásban, ráadásul nincs padló alatti tárolóhely sem.