A nyugdíjasok számára például megszűnt a negyedéves és a kedvezményes éves Budapest-bérlet, így mostantól csak havi bérlettel utazhatnak. Ehhez elengedhetetlen a nyugdíjas bérletigazolvány, amelyet a BKK ügyfélcentrumaiban lehet beszerezni. A változások nemcsak a nyugdíjasokat érintik! MUTATJUK A RÉSZLETEKET!
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
A BYD Dolphin háromféle hajtáslánc-kombinációval érhető el. Választhatod a belépőszintű modellt egy 94 lóerős villanymotorral és 44,9 kWh-s akkumulátorral, vagy a „Boost” felszereltségű, 174 lóerős változatot, ugyanezzel az akkumulátorkapacitással. A két magasabb felszereltségű modell 201 lóerős motort és 60 kWh-s akkumulátort kapott, amely nagyobb hatótávot és gyorsabb gyorsulást biztosít.
A belépőszintű változatok meglehetősen lassúak az elektromos autók világában – 0-ról 100 km/h-ra 12,3 másodperc alatt gyorsulnak fel, ami hosszabb idő, mint az olcsóbb Citroën e-C3 vagy a belépőszintű Vauxhall Corsa Electric esetében. A nagyobb teljesítményű Boost felszereltség ugyanezt 7,5 másodperc alatt tudja, míg a 201 lóerős Comfort és Design változatok még ennél is gyorsabbak: 7,0 másodperc alatt teljesítik a sprintet. Az utóbbi, 201 lóerős verziónál könnyen kipöröghetnek a kerekek, ha álló helyzetből túl erősen nyomod meg a gázpedált.
Ez azonban nem feltétlenül jelenti azt, hogy az autó különösebben élvezetes lenne vezetni – inkább arról van szó, hogy a többletteljesítmény hasznos, ha gyorsításra van szükség. Ahogy a legtöbb elektromos autónál, itt is nagyon halk a motor – van egy jellegzetes „sivítás”, de ez háttérben marad, és nem zavaró, így a Dolphin kellemesen nyugodt vezetési élményt nyújt.
Mivel elektromos autóról van szó, nincs sebességváltási lehetőség – egyfokozatú hajtóművön keresztül történik minden, így a városi forgalomban való vezetés is rendkívül egyszerű.
A BYD Dolphin puha futóműve miatt kényelmes az olyan úthibákon, mint a fekvőrendőrök és kátyúk. Városi forgalomban simán fut, és az utasfülke jól szigetelt, így alacsony sebességnél csendes marad az autó.
Kanyarokban viszont már kevésbé meggyőző: a lágy felfüggesztés és a viszonylag magas tömeg miatt stabilitása hamar megbillen, és jelentős oldaldőléssel kell számolni. A kormányzás és a pedálok nem nyújtanak különösebb élvezetet, így a vezetési élmény minimális. A menetstabilizáló elektronika túlérzékenynek tűnt: agresszívebb gyorsításnál túl hamar beavatkozik, ami zavaró lehet.