Új program indulhat: Jöhet a tavaszi közmunka

A javaslat alapján a résztvevők napi néhány órában dolgoznának, rugalmas időbeosztással. A munka mellett jelképes bér vagy egyéb juttatás – például étkezési utalvány vagy helyi kedvezmények – járhatna. A programot több településen pilot jelleggel indítanák el, hogy felmérjék az érdeklődést és a gyakorlati működést. Önkormányzati vezetők szerint a kezdeményezés két problémára is megoldást kínálhat: egyrészt segíthet a települések tavaszi karbantartási feladataiban, másrészt lehetőséget ad az időseknek a társas kapcsolatok erősítésére. „Sok nyugdíjas szeretne aktív maradni, de kevés a számukra megfelelő lehetőség” – mondta egy vidéki polgármester. MUTATJUK A RÉSZLETEKET!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük