Új szabály lép életbe a laborvizsgálatoknál: az orvosoknak az EESZT-ben ellenőrizniük kell, indokolt-e a vizsgálat ismétlése. Bár ez a hatékonyságot növelné, sok orvos szerint csak plusz adminisztrációt és nehézkes ügyintézést jelent. „A kormány a Magyar Közlönyben megjelent módosítás szerint finanszírozási eszközökkel kívánja elősegíteni az e-beutalók használatát. Azonban a plusztámogatás helyett szankciókat vezetnek be: Az egészségügyi szolgáltatók finanszírozási összegéből 10 százalékot, de legfeljebb 1000 forintot vonnak le, ha nem elektronikus beutalót használnak, vagy ha az adatokat nem rögzítik az EESZT-ben.” – írja a Blikk
KÖVETKEZŐ OLDALA nyugdíjasoknak célszerű részletesen megismerniük az új előírásokat, hogy időben hozzájuthassanak a szükséges bérletigazolványokhoz, és előre megtervezhessék utazásaikat. Az átalakítot
KÖVETKEZŐ OLDALEgy kormányhivatal magas rangú munkatársa nagy értékű l/pást követett el egy balassagyarmati Li/lben. Az ügy körülbelül egy hónappal ezelőtt történt, és mivel a lopás értéke meghaladta
KÖVETKEZŐ OLDALSokakat sokkolt a hír, amikor napvilágot látott az új szabályozás: Hamarosan szigorú korlátozás lép életbe az idősebb sofőrök számára. A döntés szerint bizonyos kor felett már nem ülhet
Leave a Comment