A nézők egyik legnagyobb sérelme az információ hiánya. „TV2, nem gondolják, hogy illene megmondani, ha csak ismétlés lesz?” – kérdezte egy kommentelő, aki szintén nem kertelt. Szerinte a minimum lenne, hogy egy csatorna tájékoztatja a nézőit arról, mire is ülnek le este. Ehelyett azonban néma csend van, és a rajongók tehetetlenül nézik, hogyan csorbul a kedvenc műsoruk hitelessége. A düh pedig csak fokozódik – ha a TV2 nem lép, könnyen lehet, hogy nézőket veszít.
VIA story
Ez is érdekelhet:
A kisebb benzinmotor 11,4 másodperc alatt éri el a 0-100 km/h sebességet, de egy teljesen megpakolt csomagtartóval még lassabbá válik. A simán és könnyedén forgó 1.4T motor 9,2 másodperc alatt éri el ugyanezt, és sokkal erőteljesebbnek érződik. A nagyobb teljesítményű benzinmotorhoz választható a hatfokozatú manuális vagy a hétfokozatú automata váltó, ami szintén előnyt jelent.
MPG, CO2 és fenntartási költségek
A Hyundai i30 motorjai mind hatékonyak, de érdemes mérlegelni, hogy mire fogod használni az autót, mielőtt döntenél a legmegfelelőbb változat mellett.
A Hyundai i30 Tourer szempontjából az ár-érték arány elég versenyképes, köszönhetően a kedvező árnak és a gazdag felszereltségi listának – különösen akkor, ha a magasabb felszereltségű modellek egyikét választod. Az összes motor kiváló üzemanyag-hatékonyságot és alacsony károsanyag-kibocsátást kínál, így bármelyik hajtásláncot választod, nem fogsz túl nagy költségekbe ütközni.
Ha a legnagyobb hatékonyságot keresed, a 108 lóerős dízelmotor a legjobb választás, mivel a hivatalos tesztciklus szerint 74,3 mpg-t ér el. A 134 lóerős dízelmotor is jól szerepel, 65,7 mpg-s hivatalos értékkel. Ez a motor akkor lesz jobb választás, ha gyakran kell nehéz terheket szállítanod.
A 1,0 literes benzinmotor 54,3 mpg-t, míg az 1,4 literes motor 51,4 mpg-t kínál. Mint mindig, a fogyasztás nagyban függ a vezetési stílustól, de ezek az adatok hasznosak az összehasonlításban a rivális modellekkel.
A CO2 kibocsátás a 1,0 literes benzines motornál 111 g/km, míg az 1,4 literes motornál 129 g/km. A gyengébb dízelmotor 99 g/km-t bocsát ki (ami előnyös a céges autósok számára), míg a 134 lóerős dízel 112 g/km-es kibocsátást produkál.
A Hyundai i30 biztosítási költségei elég versenyképesek, mivel az alapmodell biztosítási csoportja 8, és még a legnagyobb teljesítményű csúcsmodell is viszonylag alacsony, 15-ös csoportba tartozik. Az i30 N nem érhető el a kombi változathoz, ahogy a hatchback sorozatban sem található meg.
A Hyundai i30 értékvesztése manapság nem túl drámai, de nem túl bíztató azt látni, hogy a 21 000 fontos befektetés – amely egy 108 lóerős dízel SE Nav változat árával egyenlő – három év és 30 000 mérföld után akár csak 8 000 fontot érhet.
Az i30 külseje elegáns, belső terét pedig inkább egyszerű, mint lenyűgöző kialakítás jellemzi, bár a minőségi érzés és a dizájn nem éri el a prémium kategóriát.
A Hyundai i30 Tourer orra megegyezik a hatchbackével, de a kombi extra hossza hátul más megjelenést kölcsönöz neki. Viszonylag magas a tetővonal, amely lejtős hátsó ablakba fut, amelyet egy spoilert díszít. Ez inkább a divatos „lifestyle” kombik stílusát idézi, mintsem az ideális rakodóteret. A drágább modellek tetőcsomagtartókkal, LED világítással és nagyobb felni méretekkel már prémium megjelenést sugároznak. A króm kiemelt hűtőrácsot a folyékony acél ömlését utánzó formának mondják, és valóban figyelemfelkeltő.