A rendőrség rendszeresen felhívja a figyelmet: a kulcsot éjszakára nem szabad a zárban hagyni. Nemhogy megnehezítenénk a to/va/ok dolgát, inkább megkönnyítjük.
Forrás: MSN / FB / EZT
Ez is érdekelhet:
A crossoverok, mint a Scenic esetében nem az a kérdés, hogy elég gyorsak-e önmagukban, hanem hogy a teljesítményük megfelelőnek érződik-e. A sebesség általában nem elsődleges szempont azoknak, akik ilyen autót vásárolnak, viszont észre fogják venni, ha a gyorsulás egy kereszteződésből való kigördüléskor kicsit vontatottnak érződik – különösen, ha a család és némi csomag is az autóban van.
És hogy teljesít a Renault ebben a tekintetben? Összességében megfelelően gyors, bár a tesztelt, 215 lóerős változat 0–100 km/h gyorsulása 8,1 másodperc alatt inkább kissé visszafogottnak tűnik. A 2022-ben tesztelt Mégane E-Tech több mint egy másodperccel gyorsabb volt, és az éppen megfelelőnek érződött. Hasonló a helyzet a középtartománybeli gyorsulással is: a 48–113 km/h-s (30–70 mph) gyorsulás 6,3 másodperc alatt megy, ami azt jelenti, hogy lassabb járművek előzése nem különösebben nehéz, de lehetne kicsit könnyebb is. Ha közelebb lenne a teljesítmény a 240 lóerőhöz, akkor ez az idő valószínűleg öt másodperc körülire csökkenne, ami érezhetően fürgébb lenne az utakon – és a Renault-nak bőven lenne lehetősége ezt elérni ezzel az autóval.
A Scenic sebességhatár-figyelmeztető hangjai olyanok, mint egy tengeralattjáró szonárja – egy visszhangzó, kéthangú pingelés. Szerencsére ezt elég könnyű kikapcsolni.
A teljesítmény jellege azonban megfelelő. A gázpedál érzékenyen reagál, és a nyomaték eloszlása a kerekekhez jól van belőve. A kocsi négy Multi-Sense vezetési módján – Personal, Comfort, Eco és Sport – keresztül finomhangolhatod a teljesítmény pontos jellegét, bár a különbségek aprók.