Demonstráció jön: Az EKSZ utolsó figyelmeztetést küldött: ha továbbra sem lesz változás, országos demonstrációt szerveznek a vasutasokkal és a volánosokkal közösen. A szakszervezet elnöke, Naszályi Gábor világossá tette: minden b*ntalmazott, megsebesült vagy meg*lt sofőr tragédiája a döntéshozók lelkiismeretét terheli majd.
VIA Blikk
Ez is érdekelhet:
A Renault néhány évvel ezelőtt úgy döntött, hogy csak azokat a modelleket kínálja az Egyesült Királyságban, amelyek képesek jelentős eladási volumeneket elérni. Azonban a márka most egy bővítési fázisba lépett, és a legújabb dizájn megújulásának köszönhetően magabiztos hangulatban van. Ez az újfajta magabiztosság azonban nem tesz jót a Koleosnak, a márka legdrágább modelljének, amikor összehasonlítjuk a szegmens többi versenytársával. Például egy ötüléses, 148 lóerős Skoda Kodiaq 2.0 TDI SE DSG modell szinte ugyanannyiért elérhető, £27,500 körüli áron, mint egy 128 lóerős Koleos Dynamique S.
Mindezek ellenére a Renault a négykerék-meghajtású 2.0-literes verzióval mégis erősebb pozícióban van: £30,400-os áron mérsékelten olcsóbb, mint a megfelelő Ford Edge, Kia Sorento és Hyundai Santa Fe. A várható visszamaradó értékek a Kodiaq és a Tiguan szintjét nem érik el, de a szegmens többi riválisaival összehasonlítva versenyképesek.
Ironikus módon ez a verzió lehet a legjobb választás, mivel 18 colos kerekekkel rendelkezik, amelyek valószínűleg javítanak az autó rideg futóművén, és középkonzollal van ellátva, amely megtartja a fizikai klímavezérlő gombokat. A kisebb felszereltségű változat megússza a tesztautónkban található X-Tronic váltót (amely £1500 felárat jelent), így valamivel jobb üzemanyag-fogyasztást kínál: 50,4 mpg és 148 g/km CO2-kibocsátás mellett—bár még mindig elmarad a Skoda Kodiaqtól, de a szegmensen belül versenyképes.
A valós fogyasztás szempontjából a CVT-s Koleos nem érte el a Renault által ígért 47,9 mpg-t. Azonban az általunk mért 37,8 mpg, amit túrázós futamon regisztráltunk, azt sugallja, hogy ez tipikus egy nagy, kétpedálos crossover SUV esetében.
A Koleos név nem igazán cseng ismerősen az Egyesült Királyság vásárlóinak—ez is bizonyítja, hogy az autó eddig nem hagyott nagy hatást a piacon. Az első generációs modellt 2007-ben mutatták be, de nem volt különösebben vonzó dizájnja, és bár a Nissan Qashqai sikeres platformján osztozott, nem tudta elnyerni a közönség tetszését. A harmadik év végére a Renault kivonta a brit piacról, bár a gyártás Európában egészen 2015-ig folytatódott.
Az utód, amely több mint egy évvel a pekingi autószalonon bemutatott verzió után debütált, valójában nem is teljesen utódja az előző modellnek, hanem inkább a közepes méretű SUV kategória felsőbb szegmensébe tartozik. A Koleos a Renault Captur és Kadjar felett helyezkedik el a kínálatban, amelyek kisebb crossover-ek. Korábban felmerült, hogy a Renault új modelljét „Maxthon” néven fogja piacra dobni, de végül a Koleos név lett visszahozva.
A nevet leszámítva a modell teljesen érthető a Renault számára. A márkának szüksége volt egy nagyobb családi crossover-re, hogy kitöltse a D-szegmenses szedánok hiányát, és kompenzálja az MPV modellek népszerűségének csökkenését. A mainstream riválisok ebben a szegmensben már sikeresek voltak, és a Renault-nak erős kapcsolat van a Nissannal, így minden mérnöki erőforrás rendelkezésre áll, beleértve a dél-koreai Busanban található Samsung gyárat is.
Most már csak az a feladat, hogy a Renault meggyőzze a brit vásárlókat arról, hogy egy koreai gyártású, túlnagyított francia változatú angol-japán crossover tökéletes választás számukra.