A támogatás megítélésének további feltétele, hogy a havi nyugdíj összege más rendszeres jövedelmekkel együtt nem haladhatja meg a 140.000 forintot.
Kik nem kérhetik ezt az emelést? A kivételes nyugdíjemelés nem adható meg:
azoknak, akik nem részesülnek klasszikus nyugellátásban (pl. rokkantsági járadék, megváltozott munkaképességű ellátás, időskorúak járadéka),
akik a nyugdíjmegállapítástól vagy az előző rendkívüli emeléstől számítva még nem töltöttek el három évet, akik bentlakásos szociális intézményben, gyermekvédelmi vagy javítóintézetben élnek,
akik előzetes letartóztatásban vannak vagy büntetésüket töltik.
A támogatás igényléséhez ki kell tölteni a „Kérelem-adatlap nyugellátás méltányossági alapon történő emeléséhez” nevű nyomtatványt. A kérelemhez mellékelni kell azokat az iratokat, amelyek alátámasztják a különösen nehéz élethelyzetet (például orvosi igazolás, közüzemi díjhátralék, gyógyszerköltségek).
Minden más esetben a lakóhely szerinti nyugdíjbiztosítási igazgatási szervhez vagy szintén a Kincstár Központjához kell eljuttatni a kérelmet.
VIA Hitelforum
Ez is érdekelhet:
Mintegy 320 kilométerrel Fokváros északi részén, egy hepehupás, burkolatlan murvás úton haladva egy különleges új Land Rover – a Defender Octa – éppen azt csinálja, amire teremtették. Őszintén szólva, egész nap ezt csinálta már – sziklákon, homokon, sárban és aszfalton –, de most olyan szinten teljesít, ami egyszerre látványos és elképesztően összeszedett.
Ezen a halálosan egyenes, rázós szakaszon alig van rajtunk kívül bármi – a távolba nyúló, hegyekkel szabdalt horizont különösen hívogatónak tűnik. A helyi kisforgalmú utakon a megengedett sebességhatárok meglepően magasak, mondják kalauzaink, és vezetésükkel a konvoj hamarosan a brit autópályás tempót közelíti – olyan útfelületen, ahol más autóval eszünkbe sem jutna ilyen gyorsan haladni, hacsak nem lenne abszolút bizalmunk abban, hogy egy különlegesen felkészült teljesítményautót vezetünk.
Itt és most 40-50%-kal gyorsabban haladunk, mint amit a legtöbb modern, sportos SUV-val – legyen az Porsche Cayenne, Lamborghini Urus vagy akár a Mercedes-AMG G-osztály – mernénk, attól tartva, hogy lecsúszunk az útról, kipukkad egy abroncs, vagy egyszerűen elveszítjük az irányítást, és beláthatatlan következményekkel járó baleset történik. De ez a Land Rover más tészta – alváza átvág a poron, szinte beleragad az útfelületbe, és elnyel minden büntetést, amit az út kínál, miközben végig stabil és kiszámítható marad.
És így, olyan nevek és hírnevek mellé, mint az Ariel Nomad vagy a Ford Ranger Raptor, most fel kell sorolnunk a Defender Octát is: egy olyan gyors 4×4-es, amely úgy tűnik, mindent tud, amit egy sima Defender 110 is tud – csak sokkal gyorsabban. Mint minden Defender esetében, az Octa vonzerejét is szinte teljes mértékben az határozza meg, amit tud. Belül – az Edition One szinthez tartozó karbonszálas díszbetéteket és az új, jól formázott, kényelmes „body and soul” kagylóüléseket leszámítva (amelyek a Range Rover Sport SV-hez hasonlóan beépített hangszórókkal rendelkeznek, amelyek basszusfrekvenciás hangot közvetítenek a hátsódhoz – bár még mindig nem egészen értjük, miért) – tesztautónkban nem volt semmilyen extra sportos „cirkuszi” kiegészítő.
A megszokott tér és variálhatóság teljes egészében jelen van. Az Octa kizárólag 110-es kivitelben érhető el, négy utasajtóval és a klasszikus oldalra nyíló csomagtérajtóval – amin a pótkerék is fityeg –, ami szűk parkolókban igazi bosszúság lehet, különösen, ha hátulról próbálunk hozzáférni a csomagtérhez (talán ezért is preferálják sokan az orral előre történő parkolást). Az Octa csak ötüléses konfigurációban kapható.
Ha jól megnézzük, az utastérben fellelhetünk néhány fekete gyémánt motívumot – az Octa sorozat jelvényét –, például a kormánykerék 6 óránál elhelyezett üzemmódválasztó gombján, amelynek funkciójáról később esik szó.
Egyébként az utastér praktikus és tágas, bőséges tárolóhelyekkel, kényelmes helykínálattal mindkét üléssorban, valamint sok, fizikailag is elérhető vezérlőszervvel az első sorban.