Most jelentették be a hírt Nánási Pálról!

Nánási Pál sorai őszinte fájdalomról tanúskodnak: elveszített egy példaképet, aki nemcsak szakmailag, de emberileg is hatással volt rá, s akinek munkái a mai napig inspirálják a világ fotográfusait.

Forrás: MSN / FB / MHZA

Ez is érdekelhet:

A Land Rover mérnökei elsődleges feladatként azt kapták, hogy a Defender minden terepen megállja a helyét – csak ezután fókuszáltak az úton nyújtott menettulajdonságokra. Ezt szem előtt tartva elmondható, hogy tökéletesen teljesítették a feladatot, mert az autó még a leglelkesebb terepjáró-rajongók igényeit is kielégíti.

A Defender felszereltségtől függően tekercsrugós vagy légrugós felfüggesztést kap, de minden változatban megtalálható az alacsony áttételű váltó a motorerő precíz adagolásához nehéz terepen, valamint a zárható központi differenciálmű, amely az első és hátsó tengely között egyenletesen osztja el a hajtást, így javítva a tapadást. Emellett elérhető a gyártó legújabb Terrain Response rendszere is. Ez különféle vezetési módokat kínál, amelyek automatikusan hozzáigazítják a hajtás, felfüggesztés és egyéb rendszerek működését a terephez – így szinte gyerekjáték bárhol áthaladni vele.

Mindez a kiemelkedő terepképesség azonban nem megy az úton nyújtott kényelem rovására. Az X felszereltségű és V8-as modellek 22 colos kerekei kissé feszesebbé teszik a rugózást, de kisebb kerekekkel szerelve a Defender éppúgy vonzó lehet a családi SUV-t keresők számára, mint azoknak a hagyományos vidéki felhasználóknak, akik az előző generációt szerették.

Az alapfelszereltségű Defender 90 D250 0-ról 60 mérföld/órára (kb. 0-97 km/h) viszonylag fürgén, 7,6 másodperc alatt gyorsul fel, végsebessége pedig 117 mph (kb. 188 km/h). Ez egy 248 lóerős, 3,0 literes soros hathengeres motor, igen, de nem a legsimább a motorok között; az erő leadása néha egy kicsit darabosnak érződik a fordulatszám-tartományban, de összességében viszonylag nyugodtan dolgozik a Defenderben – különösen a kisebb, 90-es verzióban.

A D350-es változat 345 lóerővel és 700 Nm nyomatékkal rendelkezik, amivel gyorsan, 5,6 másodperc alatt éri el a 0-60 mph-t. A D350-nek bőven van ereje, ráadásul ugyanakkora hatékonyságot kínál, mint a D250, mindkettő mild-hibrid technológiával van felszerelve.

Ha a nyomatékos, de kissé durvább dízeleket nem kedveled, akkor érdemes megfontolni a plug-in hibrid Defender P300e-t. Ez csak az 110-es modellhez elérhető, és egy négyhengeres, 2,0 literes turbós benzines motorral rendelkezik, 296 lóerővel, és 0-60 mph gyorsulása 7,4 másodperc. Az elektromos és benzines hajtás közötti váltás viszonylag zökkenőmentes.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük