Majka hatalmas drámája!

Magyarország bü/tető t/rvén/köny/e szerint az er/sz/kr/ való fe/bu/tás, us/ít/s vagy konkrét csel/kmé/nyre való fe/hí/ás bün/te/hető lehet. Majka menedzsmentje és az énekes maga is többször hangsúlyozta: „ez egy geg”! A közbeszédben egyre mélyül az érzékenység az ilyen performanszokkal szemben – mind a kormánypárti, mind az ellenzéki oldalon. A rajongók szerint Maját azonnal fel kell je/ent/ni és le kell tar/óz/atni! Neked mi a véleményed?

Forrás: MSN / FB / TTOK / EZT

Ez is érdekelhet:

A Land Rover Defender vezetésének élményéről szóló első benyomásod valószínűleg az lesz, hogy ez az autó nem épp a legfürgébb választás a városi forgatagban. A nagy méretű, vaskos kormánykerék gyakori és határozott mozdulatokat igényel, különösen szűk helyeken vagy parkolásnál, és az automata váltó működése sem a leggyorsabb vagy legselymesebb – kicsit nehézkesnek, lassúnak tűnhet. Kanyarodás közben, főleg élesebb fordulóknál, érezhető némi billenés, amit a magas felépítés és a nagy súly is fokoz. Még a rövidebb, háromajtós 90-es modell is nagynak érződik a zsúfolt városi környezetben, bár pozitívum, hogy az első kilátás viszonylag jó. Ennek ellenére a hosszú és magas motorháztető miatt némi megszokást igényel a pontos pozicionálás, de a Defender szögletes, határozott formája segít abban, hogy viszonylag könnyen „el lehessen helyezni” az autót az úton.

A Defender 90 D250 alapmodell egy 3,0 literes, soros hathengeres dízelmotorral van felszerelve, amely 248 lóerőt biztosít. Ez a változat 7,6 másodperc alatt gyorsul 0-ról 60 mérföld/órára (kb. 0–96 km/h), ami egész tempósnak mondható egy ekkora jármű esetében. Végsebessége 117 mérföld/óra (kb. 188 km/h). Bár a motor erősnek tűnik a számok alapján, a valóságban kissé egyenetlen az erőleadása: nem mindig reagál finoman, az erőforrás működése kissé darabos lehet a fordulatszám-tartomány különböző szakaszain. Ennek ellenére összességében nem érzi magát túlerőltetettnek az autó – különösen a könnyebb, kisebb méretű 90-es kivitelben.

Ha valaki egy még erőteljesebb dízel változatra vágyik, ott van a D350, amely 345 lóerőt és 700 Nm forgatónyomatékot kínál. Ez már igazán lenyűgöző teljesítmény: az autó 5,6 másodperc alatt gyorsul fel 60 mérföld/órára, ami már sportos tempónak számít. Érdekesség, hogy annak ellenére, hogy jóval erősebb, a fogyasztása megegyezik a D250-ével – köszönhetően a mindkét modellben használt mild-hibrid technológiának, amely hatékonyabb energiahasználatot biztosít városi és vegyes használat során is.

Akik nem rajonganak a kissé nyers járású, zajosabb dízelmotorokért, azok számára érdekes alternatíva lehet a plug-in hibrid változat, a Defender P300e. Ez kizárólag a hosszabb, ötajtós 110-es karosszériaváltozatban érhető el. A motorháztető alatt egy 2,0 literes, négyhengeres turbós benzinmotor dolgozik, amely 296 lóerőt produkál, és az autót 7,4 másodperc alatt gyorsítja fel 60 mérföld/órára. A rendszer ötvözi a benzinmotor erejét a villanymotor csendes hatékonyságával, és az elektromos és benzines hajtás közötti váltás szinte észrevétlenül, zökkenőmentesen történik – ez különösen városi közlekedésben lehet hasznos, ahol a zajcsökkentés és az emisszió szintje is számít.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük