Úgy beszélt Élő adásban Liptai Claudia, hogy megbüntették!

Nem ez volt az első alkalom, hogy a hatóság megrótta a kereskedelmi csatornát. 2023 decemberében például 220 ezer forintos büntetést kaptak egy Magyar Péterrel kapcsolatos kijelentés miatt, amelyet a hatóság aggályosnak ítélt. 2025 áprilisának elején pedig a Hunyadi című történelmi sorozat került célkeresztbe, miután több jelenet is adásba került, amelyek miatt az NMHH vizsgálatot indított. Úgy tűnik, a csatorna egyre gyakrabban lépi át a megengedett határokat – és ezért fizetnie is kell.

VIA telex

Ez is érdekelhet:

A Kia figyelemre méltó munkát végzett azzal, hogy a Stinger külsejét tekintve sikerült letépnie a márkára jellemző értékorientált imázst, de ezt a teljesítményt az utastérben nem egészen sikerült elérni.
Az ajtó kinyitása után egy jól felszerelt kabin fogadja az embert – ott vannak a fűthető és szellőztetett bőr ülések, valamint a teljes érintőképernyős infotainment rendszer, például –, de anyaghasználatban és vizuálisan a Stinger nem egészen éri el az olyan márkák, mint az Audi vagy a BMW által elért percepciót.
Az motorhang-szintetizáló rendszerek sokkal kevésbé idegesítenek engem az olyan autókban, amelyeknek normális motorjaik vannak. A V6-os Stinger GT S-en irritál, de ezen a 2.0 literes turbós modellen nem zavar.
De hát igazából nem is kell. Egy BMW vagy Audi, amelyik hasonló felszereltséggel rendelkezik, mint a Stinger GT-Line S, jelentősen többe kerül. Ez a kompromisszum a viszonylagos megfizethetőség és az anyagi gazdagság között sok vásárló számára elfogadható lehet.
Ez nem azt jelenti, hogy ne látszana meg az erőfeszítés, amelyet a kabin vonzóbbá tételével tettek. Például a középső műszerfalon lévő három kerek légbeömlő emlékeztethet arra az elrendezésre, amit egy Mercedes-Benz C-osztályon is találhatunk, és az esztétikus műanyag, amely a műszerfalon van, meglehetősen meggyőző bőrszerű hatást kelt.

Felszereltségtől függetlenül minden Stinger ugyanazt az 8.0 hüvelykes érintőképernyős infotainment rendszert használja. A műszerfal tetején elhelyezkedő képernyő tartalmaz navigációt, DAB rádiót és Bluetooth csatlakozást, valamint Apple CarPlay és Android Auto kompatibilitást.
A képernyő érzékeny az érintésre, minimális késéssel, bár a műszerfal tetején való elhelyezkedése miatt nyújtózkodni kell, hogy elérjük – ami nem mindig ideális mozgás közben.
Nem különösebben grafikus szempontból fejlett, különösen az Audi és a BMW rendszereihez képest.
Az alap Stinger modellek kilenc hangszórós rendszerrel rendelkeznek, míg a GT-Line S és GT S modellek 15 hangszórós Harman Kardon prémium rendszerrel. Nem tudunk véleményt alkotni, hogyan viszonyul a standard rendszerhez, de a hangminőség gazdag és kiegyensúlyozott, magas hangerőn is minimális torzítással.
Ez egy képes infotainment rendszer, de más, ezen az árkategóriában elérhető autók rendszerei mellett nem igazán tűnik ki.
Ez tehát nem egy telitalálat a Kia számára, de az sem mondható, hogy bármi lényeges sértő lenne az autó zászlóshajójának kabinjában alkalmazott anyagokkal kapcsolatban.
A kabin egyébként tágas is. A hátsó utasok bőséges lábtérrel rendelkeznek – 50 mm-rel több, mint egy Audi A5 Sportbackben –, és a fejterület sem túl rossz.
Az első ülések elektromosan állíthatók, ahogy a kormányoszlop is, amely mind a dönthetőséget, mind a ki- és belógás mértékét képes állítani. Mindez azt jelenti, hogy a kényelmes beállítás egyszerű és problémamentes.
A csomagtér 406 liter, és könnyen hozzáférhető a felnyíló hátsó ajtónak köszönhetően, amely egy nagy, téglalap alakú nyílást tár elénk. A csomagtér nem olyan nagy, mint egy Audi A5 Sportbacké vagy egy BMW 4-es Gran Coupéé (mindkettő 480 literes), de a Kia számára elegendő a heti családi csomagok számára, akár négy főre is.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük