Ez gyors volt. Meg is van az új Pápa! Ő AZ!

És van még egy, még homályosabb jövendölés, amelyet szintén az egyház jövőjével hoznak kapcsolatba:
„Egy sötét bőrű fiatal férfi, egy nagy király segítségével, átadja majd a hatalmat egy vörös alaknak.”
Ezek a sorok nem egy modern forgatókönyv részletei. Több évszázaddal ezelőtt vetette őket papírra egy 16. századi francia orvos, akinek neve a mai napig vitákat szül: Nostradamus. És bár próféciái sokszor ködösek, nem kevesen hiszik, hogy már SZÁMTALAN ESETBEN BEIGAZOLÓDTAK!

VIA ABCNews

Ez is érdekelhet:

Ha a külső változtatások nem is igazán képesek lenyűgözni, elég csak beülni a GT-R-be, hogy világossá váljon, a Nissan hol költötte el az időt és a pénzt.
A vezetési pozíció ismerős lehet – a kormányoszlopot továbbra is két különálló karral kell beállítani tengelyirányban és magasságban, és a váltókar működése is kissé régimódi érzést kelt –, de szinte minden más, amit megérinthetsz vagy láthatsz, teljesen megújult.
„Értem, hogy egy sportautóban kell legyen tűzfal, de csalódást keltő, hogy a hátsó ülések háttámlái nem dönthetők le, így hosszabb tárgyakat sem lehet bepakolni.”
— Matt Saunders, tesztfőszerkesztő
A ráncfelvarrás mögött az a gondolat áll, hogy a GT-R korábbi változatai soha nem keltették azt az érzést, mintha valóban egy 80 ezer fontos autó belsejében ülnél.
A Nissan ezért bőrkárpitozással igyekezett orvosolni ezt, feltűnő varrásokkal és sokkal korszerűbbnek ható klímavezérlőkkel.
A szellőzőnyílások helyzetét is átrendezték, főként azért, hogy helyet csináljanak a nagyon is szükséges, megújított infotainment kijelzőnek.
A megnövelt, 8 colos kijelző továbbra is érintőképernyő, de a Nissan most egy forgókapcsolót is mellékelt hozzá. Ez a tárcsa egy módosított középkonzolon kapott helyet, amely most szénszálas borítást kapott.

Az új Nissan Connect rendszer egy kilencéves autóhoz képest valóban újnak tűnhet – más mércével mérve azonban már kevésbé.
Néhány most már alapként kínált funkció (például a DAB rádió vagy a tolatókamera) szinte bőkezűnek hat egy 80 ezer fontos sportautóban – de csak azért, mert ebben a szegmensben az alapfelszereltség gyakran meglepően szűkös.
Okostelefonos tükrözést továbbra sem kínál a rendszer, és internetes kapcsolódási lehetőségek sem tűnnek fel benne.
A 8 colos kijelző mérete megfelelő, és az új forgókapcsolónak hála már könnyebben kezelhető. Ám könnyen észrevehető, hogy az SD-kártyás navigáció grafikai részletessége és frissítési sebessége elmarad a beépített merevlemezes rendszerekétől.
A menük közti váltás lassú, és a grafikai megjelenítés sem túl meggyőző.
A képernyő leginkább akkor hasznos, amikor a GT-R sokféleképpen testreszabható digitális műszereit jeleníti meg. Más tekintetben viszont lehetne – és kellene is – jobb.
Az átalakítás legkézzelfoghatóbb eredménye a kezelhetőség javulása: a gombok számát 27-ről 11-re csökkentették, ami nemcsak a használhatóságon javít, hanem valamelyest a luxus érzetét is erősíti.
Ugyanakkor a GT-R kabinjának karaktere nem változott meg radikálisan.
Továbbra is kissé nyers és visszhangos a tér – jobban illenek hozzá a módválasztó gombok és digitális kijelzők, mint a kényelem és a prémium érzés, még ha egy 2+2 üléses sportautóról is van szó, amely csomagtartója révén használhatóbb, mint sok hasonló modell.
A fokozatos javulás mindenképp üdvözlendő – még azoknak is, akik más erősségei miatt választják a GT-R-t –, de „különc” talán továbbra is a legszebb szó, amit a Nissan legdrágább modelljére mondhatunk.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük