Baj van: Kilyukadt a csernobili szarkofág! EZT KELL TENNI!

A pusztítás mértéke megdöbbentő, a javítás várható költsége milliókban mérhető dollárban, de a valódi ár a potenciális ökológiai összeomlás lehet. Ha a sérült szerkezetet nem állítják helyre villámgyorsan, Csernobil újra mérgező felhőket okádhat Európa fölé. A munka azonban rémisztően veszélyes: a beavatkozás csak a helyszínen végezhető el, ahol a dolgozók masszív sugárdózisnak lennének kitéve. A tervezésnél precízen ki kell számítani, ki mennyi időt tölthet odabent, és milyen váltásokban dolgozhatnak – mert minden elvesztegetett óra közelebb visz minket egy újabb rémálomhoz.

VIA magyarhirlap

Ez is érdekelhet:

A kompakt kombi a kompakt ötajtós autók spinoffja, és bár manapság a crossoverek népszerűek alternatívaként az ötajtós modellek helyett, ha kombit választasz, általában több helyet kapsz a pénzedért. Amióta a Renault Megane Mk2 2002-ben megjelent, folyamatosan van kombi változat a kínálatban. A jelenlegi modellt Renault Megane Sport Tourernek hívják, hogy egy kis plusz stílust adjanak neki, bár hasonló elnevezéseket használnak a versenytársak is, mint például a Vauxhall Astra Sports Tourer, Toyota Auris Touring Sports, Hyundai i30 Tourer, Kia Ceed Sportswagon, Peugeot 308 SW és SEAT Leon ST.
Miközben sok vásárló a crossoverek és SUV-k felé fordul, a kompakt kombi még mindig sokat kínál, és a Renault a Megane kombit egy nagy adag stílussal látta el, hogy kitűnjön a mezőnyből. Ugyanazt a megjelenést kapta, mint a Megane ötajtós, a jellegzetes C-alakú nappali menetfényekkel, és az orrától a hátsó ajtókig nagyjából teljesen megegyezik a külseje. Azonban a tengelytávot 43 mm-rel meghosszabbították, és az autó összhossza 267 mm-rel nőtt, hogy több hely legyen bent. A motorválasztékot is egyszerűsítették: a legerősebb Megane GT modellek, a 1.6 dCi dízel és az 1.6 TCe turbós benzines kimaradtak a palettáról, így már csak a 1.2 TCe 130 és a régóta piacon lévő 1.5 dCi 110 motorok érhetők el. Mindkét motor minden felszereltségi szinten elérhető, és alapból hatfokozatú kézi váltó jár hozzájuk. A 1.2 benzineshez hétfokozatú EDC automataváltó, a dízelhez pedig hatfokozatú EDC automata rendelhető. Minden modell elsőkerék-hajtású.

A Megane Sport Tourer a fent említett versenytársak mellett olyan autókkal versenyez, mint a Skoda Octavia Estate, Ford Focus Estate és Volkswagen Golf Estate. Ha valami különlegesre vágysz, érdemes megnézni a Subaru Levorgot is.
A jelenlegi Renault Megane a kompakt ötajtós kategória egyik legjobbja, így a praktikus Sport Tourer kombi számára is nagy a nyomás. Szerencsére ugyanazokat a motorokat és felszereltségeket kapja, mint az ötajtós, így van esélye, hogy a kategória élvonalába tartozzon.
A tágas és sokoldalú kombi karosszéria hozzáadásával a Renault tovább bővítette a Megane már amúgy is lenyűgöző vonzerejét. A vonzó forma nem olyan tágas, mint néhány riválisé, de a Megane kifinomult, jól felszerelt és olcsón fenntartható, így jó alternatíva a divatos crossoverek és más kombik mellett is. Ráadásul rendkívül kényelmes és a kategória egyik legjobb zajszigetelését kínálja.
A Megane Sport Tourer vezetési élménye nagyon hasonló a Megane ötajtóséhoz, ami pozitívum
A név ellenére, amely sportosságot sugall, a Megane Sport Tourer vezetési dinamikája inkább a kényelmet és a kifinomultságot helyezi előtérbe, mintsem az izgalmas vezetést. A kényelemre fókuszál a puha, rugalmas futómű is. Nagyobb kátyúk már érződnek az utastérben, de az esetek többségében a Renault könnyedén elnyeli az útegyenetlenségeket. Az autó csendes is, kevesebb szél- és úthang jut be az utastérbe, mint például a keményebb futóművel szerelt VW Golf Estate esetében.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük