Mielőtt belemerülnénk Bálint Antónia és Fekete Pákó közelgő összetűzésébe, érdemes felidézni, mit mondott Pákó az első konfliktusuk után. „Most már jól vagyok. Volt egy kis feszültség, de megbeszéltük” – nyilatkozta akkor.
„A párom azt mondta, hogy biztosan jól kijövök Bálint Toncsival, de ma valami történt, ami…” – kezdte Pákó. „Igazából az, ahogyan kommunikál velem…” – tette hozzá, ami után bár Bálint Antónia bocsánatot kért a megfogalmazásáért, úgy tűnik, hogy a mulatós sztár nem nyugodott meg teljesen.
A közelgő konfliktus során Pákó úgy fogalmazott: „Nem akarom m e g v e r n i… De így is megv-rlek, b.szd meg!” – hangzik el az előzetesben, ami nem egy nyugodt vita jele, főleg egy férfi és nő között. Hogy végül hogyan oldják meg a sárga csapat két játékosa a köztük lévő feszültséget, az a TV2 hétfői adásában derül majd ki.
VIA tv2
Ez is érdekelhet:
Az Ioniq 5 N rendkívül gyors autó. Valójában, egy olyan autóhoz képest, amely elbírja az egész családot és a csomagokat, és rendelkezik járműtől-járműhöz töltési képességgel, ami lehetővé teszi, hogy kempingezés közben működtess egy kávéfőzőt, vagy akár másik elektromos autót tölts a hajtóakkumulátorból, határozottan szuperszonikus. A MIRA tesztpályán végzett méréseink során a tesztautó 3,5 másodperc alatt érte el a 60 mph-t, és 7,8 másodperc alatt a 100 mph-t, ami azt jelenti, hogy olyan gyors, mint a nemrég tesztelt BMW X6 M Competition – szinte a leggyorsabb hagyományos szuper-SUV, amely még a Ferrari Purosangué olcsóbb oldalán található.
Az egyenes vonalú sebesség azonban csak a történet fele, ha nem kevesebb. Az első tengelyen egy 223 lóerős motor dolgozik, míg a hátsón 378 lóerős hajtás segíti, és ha megnyomod a kormányon lévő N Grin Boost gombot, ezek a számok 235 lóerőre és 406 lóerőre nőnek, de csak 10 másodperces intervallumokban. Az alapértelmezett vezetési módban az Ioniq 5 N mindig elképesztő gyorsulást biztosít. De ugyanilyen gyorsulás jellemző más nagy teljesítményű elektromos autókra is.
A Hyundai ott tör új utakat, hogy az N e-Shift funkcióval manipulálja a nyomatékleadás hatását, hogy nyolc sebességfokozat hatását utánozza, a váltási minőség pedig a kettős kuplungos váltóra emlékeztet. Az autó motorfék hatását és a felváltások dinamikáját a vezető szabályozhatja, de mindig van egy precíz „fordulatszám-egyeztetés” a visszaváltásoknál, valamint egy kielégítő 8000 rpm-es piros vonal.
Elismerés a Hyundai-nak, mert könnyen félkésznek és teljesen nem meggyőzőnek tűnhetett volna ez az ötlet. A valóságban azonban az ellenkezője igaz. Minden egyes „sebességben” a hajtóerő áramlása elég formát mutat, és a kitalált áttételek is intuitív módon vannak kitalálva. A második sebesség 60 mph-ig, a negyedik 120 mph-ig fut.
Ha megnézed a sebességfokozatban mért gyorsulási adatainkat (fent), teljes táblázatot találsz – ez az első alkalom, hogy elektromos autóval ilyen adatokat tudtunk közölni. Igen, ez fantázia, de mi van? Az autó opcionális, szintetikus kipufogóhangja, amit nyolc belső hangszórón keresztül juttatnak el az utastérbe (plusz két külsőn), segít egy illúzió megteremtésében.
A sebességfokozatban mért gyorsulásokat tekintve a Hyundai értékei nagyjából megegyeznek azokkal, amiket az Aston Martin DBX 707 esetében mértünk.