Az orvosok óvatosságra intették, és úgy tűnik, a király egyre kevésbé képes ellenállni a betegséggel járó megpróbáltatásoknak.
A Buckingham-palota közleményében III. Károly elnézést kért mindenkitől, akinek csalódást okozott a lemondott eseményekkel, ám az egyre gyakoribb egészségügyi problémái miatt bizonytalan, hogy mikor lesz ismét képes teljesíteni hivatalos kötelezettségeit.
Bár a palota bizakodó hangnemet ütött meg, egy közeli forrás szerint az uralkodó állapota továbbra is törékeny, és egyre nyilvánvalóbb, hogy a kezelések megviselik szervezetét.
VIA Teh Sun
Ez is érdekelhet:
Könnyű előítéletekkel kezelni egy új teljesítményautót a készítője által rááldozott egyedi mechanikai elemek alapján.
Még a legnyitottabb autós rajongók is meglepődhetnek, hogy nem került túlméretezett motor a gépjárműbe, és az alap Sport modell meghajtási rendszere és felfüggesztése is szinte érintetlen maradt. De épp ez mutatja, hogy mennyire veszélyes az ilyen autót bármi más alapján megítélni, mint a vezetési élmény.
Az SVR egy jól ismert, kompresszoros 5,0 literes V8-as motorral rendelkezik, bár itt egy ritkább, 542 lóerős változatban, mint amit a Jaguar F-Type R Coupé is használ.
A SVO (Special Vehicle Operations) megközelítése inkább pragmatikus volt, amikor eldöntötték, hogy mit érdemes kicserélni, vagy csak újrahangolni, illetve továbbfejleszteni a Range Rover Sport alapváltozataiból. Ezzel kockázatot vállaltak, de okosan ki is használták a lehetőséget, hogy hangsúlyozzák a standard Range Rover Sport mérnöki integritását, miközben megmutatják, hogy valójában mire is volt képes.
Az SVR a szintén AJ133 típusú, kompresszoros 5,0 literes V8-as motorral működik, amelyet a V8 S/C modellben is használnak, de itt 542 lóerős változatra lett hangolva, mint ami a Jaguar F-Type R Coupéban található. Érdekes módon a SVO még erősebbre hangolta az F-Type SVR-t, amely 576 lóerőt tud.
A meghajtási rendszer szinte változatlan, bár az új elektronikus vezérlésű nyolcfokozatú automata váltó gyorsabb váltásokat tesz lehetővé, míg az elektronikus zárható hátsó differenciálmű új beállításai javítják a tapadást és az irányíthatóságot.
A járműhöz elöl is elektronikus zárható differenciálmű tartozik, valamint a Land Rover hagyományos kuplungos középdifferenciálműve, amely alapvetően 50/50 arányban osztja el a teljesítményt az első és hátsó kerekek között, de képes a teljes teljesítményt egy-egy tengelyhez irányítani. Emellett megmaradt a Range Rover Sport alacsony fokozatú áttételi rendszere és a Terrain Response 2 vonóerő-szabályozó rendszer, így a jármű terepjáró képességei szinte változatlanok maradtak.
Az SVR magasságban állítható felfüggesztésének módosításai korlátozottak: szilárdabb felfogóelemek, új dugattyúk a légrugókhoz, nagyobb kerekek és gumik, valamint a 22 colos kerekekkel szerelt tesztautónk esetében szélesebb tengelytávok.
Ezen felül az opcionális kerekek az első teljesítményúton használható abroncsok, amelyeket a Continental ContiSportContact 5 gumik biztosítanak. Máskülönben az SVO munkája főként a rendszer rugóinak, mágnesorvosi lengéscsillapítóknak és aktív dőlésszabályozó bárjainak újrahangolására irányult, amelyeket a széria Range Rover Sport is kínál.