A Szegedi Törvényszék a férfit emberölés kísérlete miatt ötéves börtönbüntetésre ítélte, valamint öt évre eltiltotta a közügyektől, és kizárta annak lehetőségét, hogy feltételesen szabadulhasson. Az ítélet azonban még nem emelkedett jogerőre, mivel az ügyészség súlyosbítást kért, míg a vádlott és védője felmentést vagy enyhébb büntetést szeretne elérni.
A Szegedi Fellebbviteli Főügyészség szerint bár az elsőfokú döntés jogilag megalapozott, az elkövetett bűncselekmény súlyosságát és az elkövető társadalomra jelentett veszélyességét figyelembe véve a büntetés mértéke nem megfelelő. Az ügy másodfokon a Szegedi Ítélőtáblán folytatódik.
VIA 24
Ez is érdekelhet:
Kísértésbe eshetünk, hogy egy új teljesítményautót az alapján ítéljük meg, hogy a gyártó hány egyedi mechanikai megoldást alkalmazott benne.
Még a legnyitottabb gondolkodású autósport-rajongót is meglephet, hogy ebben az autóban nincs extra nagy motor beszorítva, és nagyon kevés speciális alkatrész van beépítve az alap Sport hajtásláncába és futóművébe. De éppen ez mutatja, hogy mennyire veszélyes előítéletek alapján ítélkezni egy ilyen autó felett, és hogy az igazán fontos tényező a vezetési élmény.
Az SVR egy időtálló, kompresszoros 5.0 literes V8-as motorral van felszerelve, bár itt a ritkább, 542 lóerős változatban, amellyel a Jaguar F-Type R Coupé is hajtják.
Ehelyett az SVO megközelítése meglehetősen pragmatikus volt, amikor eldöntötték, hogy mit cseréljenek le, mit hangoljanak újra, és mit fejlesszenek a Range Rover Sportból. Ezzel ugyan kockázatot vállaltak, de ügyesen kihasználták azt a lehetőséget, hogy hangsúlyozzák az alap Range Rover Sport mérnöki integritását, és bemutatták – többé-kevésbé –, hogy mire is volt képes valójában.
Az SVR ugyanazzal az ‘AJ133’ kompresszoros 5.0 literes V8-as motorral van felszerelve, mint a V8 S/C modell, de itt a Jaguar F-Type R Coupé-hoz hasonlóan 542 lóerős változatban. Bár érdekesség, hogy az SVO a F-Type SVR esetében 576 lóerőre emelte a teljesítményt.
A hajtáslánc anyagilag nem változott, bár az új elektronikus vezérlésű nyolcfokozatú automata váltó gyorsabb váltásokat biztosít, míg az elektronikus záró hátsó differenciálmű új beállításai jobb tapadást és irányíthatóságot eredményeznek.
Az első tengelyen is elektronikus záró differenciálmű található, valamint a Land Rover kuplung alapú középső differenciálműve, amely elméletileg 50/50 arányban osztja el a teljesítményt elöl és hátul, de akár 100%-ot is képes küldeni a kerekek bármelyik párjára. Emellett továbbra is megmaradt a Range Rover Sport alacsony sebességű váltóegysége és a Terrain Response 2 vontatási vezérlőrendszer, így a Land Rover hagyományos terepjáró képességeihez képest szinte nincsenek kompromisszumok.
Az SVR magasságállító futóművének módosításai korlátozódnak szorosabb bushings-re, új dugattyúkra a légrugókhoz, nagyobb kerekekre és gumikra, valamint olyan autóknál, mint a mi 22 colos kerekekkel rendelkező tesztpéldányunk, szélesebb tengelytávra.
Továbbá, ezekhez az opcionális kerekekhez érkeztek a Land Rover termékeire először kínált teljesítményúton használható gumik, jelen esetben a Continental ContiSportContact 5-ös típusok. Egyébként az SVO erőfeszítései főként a szoros összekapcsolt rugók, magnetorheológiai lengéscsillapítók és aktív stabilizátor rudak újrahangolására koncentrálódtak, amelyek az alap Range Rover Sportban is megtalálhatók.
Az SVR jelzésen kívül a stílust az új, megnövelt első légbeömlők és egy módosított első lökhárító, új fekete hűtőrácsok a motorháztetőn és az első sárvédőkön, új tető spoiler és hátsó valance (amely hátsó diffúzort és négy kipufogócsövet tartalmaz) jellemzik.
Egyetlen dizájn módosítás sem tűnik túlzásnak önállóan, de egy teljesítményautó esetén a Sport méretének puszta nagysága együttese igazi fenyegetést sugall.