Nyugdíjkorrekció: átlagosan közel 40 ezer forintos kiegészítés
Gulyás Gergely tájékoztatása szerint a nyugdíjasok átlagosan 39 600 forintos többletösszeghez jutnak. Ebből novemberben 36 500 forintot, decemberben pedig a fennmaradó 3 100 forintot kapják meg.
VIA FB
Ez is érdekelhet:
Az eredeti Nissan X-Trail 2001-ben debütált. Most, közel két évtizeddel később, a Nissan szeretné hangsúlyozni, hogy ez az autó kulcsszereplője volt a jelenlegi crossover-kategória kialakulásának.
Valójában azonban az egyenes szögben megtervezett 4×4 – mindössze összkerékhajtású identitásával és utilitárius hozzáállásával – inkább a hagyományos SUV-hoz állt közelebb, mint bármilyen gyorsan közelgő marketing koncepcióhoz. Az első X-Trail legfontosabb jellemzője, hogy inkább crossover, mint tiszta SUV, valószínűleg a platformja, amelyet olyan hagyományos modellekkel osztottak meg, mint a hátsókerék-hajtású Primera és Almera.
Az X-Trail a Nissan új zászlóshajó SUV-ja, és a Qashqai+2-t is helyettesíti.
Matt Saunders, tesztszerkesztő
Ez az MS architektúra 2007-ig támogatta a modellt, amikor a második generációs 2007-2014-es Nissan X-Trail váltotta, amelyet a Renault-val közösen fejlesztettek a C platformra. A jelenlegi névjegy előtt a Nissan egy kisebb 4×4-es SUV-t forgalmazott Rasheen néven, amelyet 1994 és 2000 között kizárólag Japánban árultak.
A mai X-Trail és az a fajta „soft-roader”, amit az előző évtized végén elképzeltek, alig mutat hasonlóságot. A Nissan Qashqai-val szoros kapcsolatban állva, az új modell a Nissan crossover családját bővíti és magabiztosan a C-SUV szegmens csúcsára kíván elhelyezkedni.
Ehhez a vállalat görbületeket, gazdaságosabb megoldásokat és több felszereltséget biztosított, és az alapmodell esetében teljesen elhagyta az összkerékhajtást. 2017-ben a Nissan mind a Qashqai-t, mind az X-Trail-t frissítette, az utóbbi egy élesebben kinéző elülső részt, LED-es hátsó lámpákat és egy prémiumabb belső teret kapott.
Az X-Trail fő rugalmassága most már inkább a méretéhez kapcsolódik. Az új modellt eredetileg hét üléssel tervezték, így nemcsak az előző generációt, hanem a Nissan Qashqai+2-t is helyettesíti – ami elég világosan mutatja, hogy a Nissan mennyire fontosnak tartja új ajánlatát.