Ugyanakkor kérdéses, hogy egy ilyen intézkedés valódi előnyt jelentene-e az érintettek számára. Ha az infláció újra emelkedni kezd, az idősek vásárlóereje tovább csökkenhet, így a többletjövedelem gyorsan elinflálódhat.
A döntés tétje
A kormány előtt álló dilemmát nemcsak gazdasági, hanem politikai szempontok is meghatározzák:
Az elkövetkező hónapokban eldőlhet, hogy a kabinet vállalja-e a költségvetési kockázatokat, és tényleg „mindent egy lapra” tesz-e a választási siker érdekében – akár egy 14. havi nyugdíj bevezetésével is. – írja a 24.hu
Ez is érdekelhet:
Az X-Trail mára teljesen maga mögött hagyta korábbi robusztus, alvázas terepjárós karakterét, ám az N-Trek csomaggal mégis próbálja visszacsempészni ezt a benyomást. A markáns dizájnelemek, masszívnak tűnő kiegészítők és átdolgozott lökhárítók olyan külsőt adnak neki, mintha komolyabb terepjáró lenne, de valójában a képességei nem lépnek túl egy átlagos szabadidő-autóén. Olyan ez, mint a Nissan marketingkampánya: látványos, de a valóságban nem annyira hatásos.
A belső tér egyáltalán nem tükrözi a kívülről sugallt terepjárós érzést, teljesen letisztult és steril hatást kelt. A modern autópiacon az eladhatóság elsődleges kulcsa a vonzó megjelenés, és mivel az emberek inkább a terepjárók méretét és karakterét keresik, mintsem azok valódi terepképességeit, az X-Trail is ezt az irányt követte. Az N-Trek csomag ügyesen kelti a robusztusság látszatát, és még engem is sikerült megtévesztenie – egészen addig, amíg el nem hagytam az aszfaltot.
A Nissan hosszú múltra tekint vissza a terepjárók világában, de az X-Trail sosem volt igazi terepjáró, hiszen személyautós alapokra épül. Az N-Trek változat dizájnja azonban azt sugallja, hogy ez egy komoly off-road jármű. Ehhez elég volt néhány átalakítás: erőteljesebb hatású lökhárítók, masszív küszöbök és 18 colos, ballonosabb gumik. Ezek együttesen elhitetik veled, hogy az autó bármilyen tereppel megbirkózik, pedig a valóságban ennél azért szerényebb a tudása.