Bár a pamutruhákat gyakran gőzölő funkcióval szokták vasalni, a még nedves anyagot nem ajánlott forró vasalóval szárítani, mert az kinyújthatja vagy deformálhatja a ruhaneműt. A vászont ugyanakkor lehet nedvesen vasalni, de csak akkor, ha egy „védőréteget” (például egy másik anyagot) tesz rá, és úgy vasalja. Ez a plusz réteg segít felgyorsítani a víz elpárolgását. Ha valamit gyorsabban szeretne megszárítani, inkább hajszárítóval próbálja meg.
Forrás: MSN / FB / BPW
Ez is érdekelhet:
A Nissan azt állítja, hogy a legtöbb változtatás nem annyira az autó masszív megjelenésének javítására irányul, hanem inkább az aerodinamikai hatékonyságának növelésére.
Így a leszorító erő, a légellenállás csökkentése és a hűtőlevegő áramlása szerepelnek különböző okokként, amelyek miatt a front spoiler néhány milliméterrel meghosszabbodott, a küszöböket átalakították, és a hátsó lökhárítót a korábbi generációs Nismo modellekénivel cserélték le.
Tehát a legújabb GT-R egy kicsit tisztábban hasítja át a levegőt, és valamivel hatékonyabban hűti le az alkatrészeit – de az autó megjelenése nagyjából ugyanúgy hat a szemekre.
Ez valószínűleg nem baj, mert valószínűleg vagy elfogadod a Nissan jellegzetes kinézetét, vagy annyira nem tetszik, hogy egy sima felfrissítés sem tudná orvosolni.
Fontosabb, mint az, hogy hogyan (még mindig) néz ki, a szerkezeti fejlesztések, amelyek a nagyobb merevség elérésére irányulnak.
Azt mondják, hogy az A-oszlop és a C-oszlop területein végzett megerősítések jobb és egyenletesebb merevséget eredményeznek, és mindehhez újonnan beállított Bilstein adaptív lengéscsillapítók és erősebb felfüggesztés-tartók is társulnak.
A kormányzás továbbra is sebességérzékeny, hidraulikusan segített fogas és pinion rendszerrel működik, de a Nissan azt állítja, hogy élesebb reakciókat és kisebb erőfeszítést biztosít alacsonyabb sebességeknél.
Komoly erőfeszítéseket tettek annak érdekében is, hogy eltüntessék azt a zajt, amely tipikusan elrontja a hosszú utakat a GT-R-ben. A műszerfal mögötti hangszigetelés minősége javult, a „dübörgő” kipufogó rezonanciát elektronikus úton csillapították, és az autó zajcsökkentő rendszert alkalmaz, hogy elfedje a nem kívánt hangokat a kabinban.
A hatfokozatú, duálkuplungos automata váltót is átdolgozták a csendesebb működés érdekében. A vezérlőszoftver módosításai a váltások pontosabbá tételét célozzák, kisimítva a korábban bosszantó alacsony sebességű váltásokat és csökkentve a hátsó kerekek közötti térből hallható nyikorogást.
Az ATTESA E-TS összkerékhajtású rendszer, amelyet a váltó hajt, változatlan marad, és csak akkor küldi a hajtást a hátsó kerekekre, ha a körülmények megkövetelik, de az erőforrás – a kézzel összeszerelt 3,8 literes, twin-turbo V6-os motor – nagyobb túlnyomást kapott, valamint egy új gyújtórendszert, amely pontosabban vezérli az időzítést minden hengernél a hatékonyabb üzemanyag-égetés érdekében.
Az új titán kipufogóval együtt a motor most 562 lóerőt teljesít – ez egy 20 lóerős növekedés – és enyhén megnövekedett csúcsnyomatékkal rendelkezik, szélesebb fordulatszám-tartományban.