2025-ben Magyarországon március 30-án kell majd átállítani az órákat hajnali 2-ről 3-ra, tehát még van egy kis időnk. Ezzel szemben az Egyesült Államokban már március 9-én megtörtént a váltás, de az egész országban nem alkalmazzák: Hawaii és Arizona államok nem csatlakoztak. Arizona a forró éghajlat és a sivatagi környezet miatt indokolatlannak találja az időeltolódást, hiszen ez pont az év legmelegebb hónapjaiban érné el a naplemente eltolását.
Bár még kérdéses, hogy mikor törölhetik el véglegesen az óraátállítást, az biztos, hogy nemcsak az Európai Unióban zajlanak ezzel kapcsolatos diskurzusok:Az amerikai elnök is arról beszélt, hogy mindent megtesz annak érdekében, hogy az Egyesült Államokban is eltöröljék a nyári időszámítást.
VIA ASZV
Ez is érdekelhet:
Elég alaposan meg kell vizsgálni, hogy észrevegyük, mennyit változott az új Bayon az első generációs modellhez képest.
A Bayon megjelenése elég visszafogott, és a stílusos crossover külsőjének finomításai segítettek megőrizni ezt a vonalat.
Új első hűtőrács, átdolgozott fényszórók és az új, karakteresebb LED nappali menetfények jellemzik, amelyek hasonlítanak a Hyundai Kona megoldásaihoz.
A lökhárítók is újratervezésre kerültek elöl és hátul, de összességében nem mondható, hogy hatalmas előrelépés történt a facelift előtti modellhez képest.
Megmaradtak az éles külső vonalak és háromszög alakú formák, és bár nem mondható, hogy a Bayon egy vonzó crossover, biztosan nem nevezhető névtelennek.
A második generációs Kona megjelenése segítette a Bayon helyezkedését.
A Kona arányainak növelésével a Bayon most kényelmesebben helyezkedik el a márka kis SUV-ja, az i20 hatchback között, míg korábban hosszabb volt, mint a testvére.
A Bayon továbbra is ugyanazon Hyundai-Kia fejlesztette ‘K2’ szupermini platformra épül, mint korábban – a Kia Stonic nagyon közeli rokon –, de most már csak a 1.0 literes turbós motort választhatjuk.
A Hyundai i20-hoz hasonlóan a Bayon is elhagyta a 118 lóerős mild-hibrid motorokat, így csak a 98 lóerős benzines motor maradt, de továbbra is választhatunk egy hatfokozatú manuális vagy egy hétfokozatú automata váltót.
Nemcsak a motorokat szűkítették le, hanem az SE Connect szint is eltűnt, így a vásárlók három felszereltségi szint közül választhatnak: Advance, Premium és Ultimate.
Az Advance, amely 22 480 fonttól kezdődik, most az alapverzió a Bayonhoz, és kisebb, 16 colos könnyűfém kerekeken fut. Belül két 10,25 colos képernyőt találunk (az egyik a digitális műszerfal, a másik az érintőképernyős infotainment rendszer), okostelefonos tükrözés és USB-portokkal.
A Premium felszereltség 17 colos kerekeket és két színű fényezést ad a karosszériához és a tükrökhöz. Ezen kívül automatikus klímát, több USB-C portot, fűtött kormánykereket és üléseket, valamint első parkolássegítőt is tartalmaz, mindezt 23 880 fontért.
A legmagasabb felszereltség az Ultimate, amely 25 280 fontba kerül. További prémium opciók is elérhetőek, mint vezeték nélküli telefon töltés, Bose hangrendszer, üveges panoráma napfénytető és holttérfigyelő.
Minden változatot elláttak egy sor GSR2 biztonsági alapú funkcióval, mint az intelligens sebességhatároló asszisztens. Van benne adaptív tempomat, sávtartó asszisztens és előre ütközés elkerülő rendszer is.