Bár a téma láthatóan kellemetlenül érintette, végül egy meglepő vallomás is elhangzott tőle. „Sokszor voltam beteg. Mindig komoly, drasztikus problémákkal küzdöttem. Nem számít. Bár kívülről úgy tűnhetett, és voltak, akik meg is ijedtek, hogy talán végzetes lehet, én mindig tudtam, hogy nem az. Éreztem, hogy van még időm. De most már nem vagyok ebben olyan biztos. Most már nem tudom egyértelműen kijelenteni, hogy mindent túl fogok élni. De egyelőre még igen!” – zárta le a gondolatait.
Hogy a korábbi visszatérő betegségére utalt, vagy egy jövőbeli egészségügyi problémára célzott, az nem derült ki.
VIA Story
Ez is érdekelhet:
A 600 csupán néhány centiméterrel kisebb és alacsonyabb tetővonallal rendelkezik, mint az 500X – és biztosra vehetjük, hogy ezt a terméktervezők „ideiglenes termékátfedésnek” nevezik (vagyis jelezve, hogy bármilyen 500X utód is jön majd, az maga is nagyobb lesz, hogy jobban kiteljesedjen).
Ez egy nagy és magas szupermini hatchback, amely közel 4,2 méter hosszú és több mint 1,5 méter magas. De ha alaposan megnézed a méreteit, a 600 inkább nem is egy Fiat, hanem egy másik Stellantis modellt idéz, amely ugyanazon termékarchitektúra alapján készül, ugyanabban a lengyel gyárban: a Jeep Avenger.
A 600 tengelytávolsága pontosan megegyezik a Jeepével; a tetővonalának magassága és szélessége majdnem azonos; és számos más hasonlóság is van a két autó között, amikről később még beszélni fogunk – és nem mindegyik segít a Fiatnak abban, hogy kiemelkedjen.
A 600 alapváltozata a Stellantis 1,2 literes, háromhengeres, 48V-os hajtásláncával érkezik, amely a csoport e-DSC6 hibrid-specifikus automata váltójával van párosítva, de csak 99 lóerőt kínál a 600-ban, míg más alkalmazásokban 134 lóerős.
Az elektromos változat ugyanazt a második generációs, 154 lóerős, külön indukált szinkron motort és 54 kWh-s akkumulátort használja, mint a nemrégiben bemutatott Vauxhall Astra Electric és Peugeot e-308 modellek. Ez egy elsőkerék-hajtású elektromos autó, amelyben a hátsókerék-hajtású riválisok ugyanolyan gyakoriak, és a csúcs motor teljesítmény és az akkumulátor kapacitása egy kicsit alatta van a hasonló áron kínált alternatívákénak – bár a Fiat állítja, hogy a jó futási hatékonyság segít mérsékelni legalább az egyik tényezőt.
Az autó kétségtelenül könnyebb, mint néhány kompakt elektromos autó: a csúcsmodell súlya kevesebb mint 1600 kg, ahogy mi mértük. Ez majdnem 300 kg-mal könnyebb, mint az egyenértékű Smart #1, és körülbelül 100 kg-mal könnyebb, mint a Renault Mégane E-Tech.
A könnyűsúlyú kialakítás ellenére az autó hőszivattyúval van felszerelve alapfelszerelésként, de az első felfüggesztése hagyományos MacPherson rugóstagokból, míg a hátsó felfüggesztés egy torsiós gerendát és egy Panhard rudat tartalmaz, ami viszonylag egyszerű.
A külső dizájn szándékosan cuki és mesebeli részletekben gazdag, de sok vizuális érdekességet kínál – bár talán túl sok ‘600’ logóval.
Viszont sajnálatos, hogy a Fiat – amely a modern 500 idejében a színek és trimmek széles választékának bajnoka volt – csak néhány színt kínál a 600e-hez, és alig van lehetőség belső színek és trim-ek konfigurálására. Ezt a híres „streamlining” kultúrát okolhatjuk, amit a Stellantis vezérigazgatója, Carlos Tavares hirdet.