Brutális korlátozások léptek életbe a boltokban!

Nem a Spar az egyetlen, amely lépéseket tett az árrésstop miatt. A Lidl például teljes tiltást vezetett be: aki áfás számlát kér, egyáltalán nem vásárolhat az érintett termékekből. A Tesco ezzel szemben mennyiségi korlátozásokat alkalmaz: tejből maximum egy kartonnal lehet vásárolni, míg tejtermékekből termékenként és típustól függően legfeljebb négy darabot.
Meddig marad érvényben?
A kormány által bevezetett árrésstop hétfőn lépett hatályba, és a jelenlegi tervek szerint május 31-ig marad érvényben. Az intézkedés célja, hogy az alapvető élelmiszereket a boltok árrés nélkül értékesítsék, ami az üzletláncok részéről gyors alkalmazkodást igényelt.
A következő hetekben kiderül, hogy további áruházak is bevezetik-e a korlátozásokat, vagy módosulnak-e a jelenlegi szabályok.

VIA FB

Ez is érdekelhet:

Bár a Crosstrek enyhén felülmúlta a Subaru saját álló helyzetből történő gyorsulási adatát (0-60 mph 10,4 másodperc alatt tesztelve, szemben a 0-62 mph 10,8 másodperccel), nem fogja senki azt hinni, hogy valami különösebben dinamikus járműről van szó.
Amellett, hogy körülbelül 20-30%-kal lassabb, mint amit a £35k-os kompakt kategória szabványának nevezhetnénk, a kocsi olyan érzést kelthet, hogy időnként még ennél is lassabb, főként a váltó működése miatt. De vajon számít ez, ha figyelembe vesszük, hogy a Crosstrek-et kifejezetten ilyen speciális, kétfunkciós használatra tervezték? Ha rendszeresen hagyod el az aszfaltot, lehet, hogy megbocsátod neki.
Még mindig hajlamos vagyok minden olyan járműben az off-road mérőkre, amelynek szüksége van rájuk – még akkor is, ha, szigorúan véve, nincs rá szükség. A Crosstrek pontosan megmutatja, hogy mennyire nehezen halad vagy emelkedik, még akkor is, ha éppen csak egy M25-ös leágazást navigálsz.

A CVT valójában szubjektív jeleket mutat a finomítás, a vezetői élmény és az általános vezethetőség terén az úton, miközben jól működik a terepen is.
Az, hogy nem tud csodákat tenni, nyilvánvaló az általunk rögzített adatokban. A Crosstrek valóban kicsit alulmotorizáltnak érződik, amikor gyors haladást várnál tőle, különösen, amikor a váltó kézi kapcsolású üzemmódját használod. Itt az alacsony közbenső arányok indokolatlanul magasnak tűnnek, míg a hajtáslánc maga úgy tűnik, képes elnyelni a középtartományú nyomaték viszonylag nagy adagjait anélkül, hogy igazán érződne az előrehaladás sürgető igénye.
A 50-70 mph közötti gyorsulást „harmadikban” mértük – ideális előzési tartomány – 8,4 másodperc alatt (a VW Golf 1.5 eTSI csak 4,3 másodpercet vesz igénybe), de itt figyelembe kell venni, hogy a váltót úgy kérik, hogy másképp működjön, mint ahogyan azt eredetileg tervezték, amikor „be van zárva a fokozatban”.
Ha a sebességváltó D-ben marad, bár első és második fokozatban kissé magasan pörög, és csak harmadiktól kezdve, körülbelül 50 mph-tól kezdi normál módon működtetni az „arányokat”, a kocsi nem annyira lassú, mint amit az előző teljesítménykülönbség sugall.
Ennek oka, hogy ha napi vezetésről van szó, a Crosstrek tisztes teljesítményt nyújt a gördülésre. Nem túl erőteljes vagy sportos; nem olyan karakteres vagy egyedi, mint a Subaru boxermotoros autói voltak; és nem különösebben hatékony sem. Az úton a hibrid rendszer csupán végzi a dolgát.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük