Most érketett a rettenetes hír Cinthya Dictatorról!

h3>„Volt daganatos beteg is, de az ételintoleranciái miatt szinte semmit nem tud enni. Az allergiái olyan súlyosak, hogy akár anafilaxiás sokkot is kaphat.”
A férfi ekkor már kevésbé támadó hangnemet ütött meg, és rákérdezett, pontosan milyen egészségügyi problémákkal küzd a modell.

VIA IG / ripost

Ez is érdekelhet:

Az Alfa Romeo Tonale egy viszonylag átlagos méretű belépőt képvisel a kompakt SUV kategóriában, hossza valamivel több mint 4,5 méter, magassága pedig kicsivel több, mint 1,6 méter. Mint a márka esetében megszokott, célja, hogy kifinomult külső dizájnjával különbözzön; bár a legtöbb tesztelő egyetértett abban, hogy egy kompakt SUV esetében ez meglehetősen nehéz feladat.
A Tonale külső dizájnja sok elismert Alfa modellre utal a múltból. A háromlóbú fényszórók a 1990-es évek Alfa Romeo SZ sportautójának tisztelgése; a testoldalon lévő emelkedő vonal az Alfa GT-hez; és a ‘teledial’ kerekek szinte minden gyors Alfára utalnak az utolsó harminc évből. De a kombinált hatásuk a szem számára egy kicsit csalódást keltő, mivel az autó arányai inkább hétköznapinak tűnnek, mint amit Torinó általában képvisel. Az ilyen kis SUV-k hajlamosak hosszú túlnyúlásokkal, megemelt hasmagassággal, magas karosszériával és egy kicsit bocsánatkérő állással rendelkezni alapértelmezetten – és bár a Tonale szépnek tűnik a kategória mércéje szerint, ez nem mond túl sokat róla.
Az Alfa modelljeinek emblémáján szereplő ‘biscione’ kígyó – amely általában egy embert nyel el – egy csavart kapott a Tonale PHEV díszítésére; most egy elektromos dugóval a fejében, amelyet a hátsó ajtó ablakának sarkában találunk.

A Tonale, mint szinte minden kis Alfa, Fiat, Jeep (más piacokon akár a Dodge és a Chrysler is hozzáadható), az egykori FCA csoport ‘SCCS’ platformját használja, amely bár többször is átdolgozásra és fejlesztésre került, gyökerei egy több mint húsz évvel ezelőtti Fiat és General Motors közötti együttműködésben rejlenek, amely az 2005-ös Grande Punto alapját adta. A Tonale esetében ezt most ‘Small-Wide-4×4-LWB’-nek hívják, így az autó leginkább a Jeep Compasshoz kapcsolódik.
Az autó motor- és modellváltozatainak választéka lassan bővült, de az Egyesült Királyság vásárlói most már választhatnak 1,5 literes, 158 lóerős, elsőkerék-hajtású mild-hibrid benzines, illetve 1,3 literes, 276 lóerős, négykerék-hajtású plug-in hibrid változatok között. Az előbbi egy 48 voltos hibrid rendszer, amely nagyon rövid ideig képes működni motor nélkül, de csak nagyon alacsony sebességnél és lejtmenetben.
Az utóbbi egy 1,3 literes ‘Multiair’ turbófeltöltős négyhengeres benzinmotorral működik, amely 178 lóerőt biztosít, és az első tengelyt hajtja (alkalmanként egy indítómotor-generátor elektromos motorral is) – valamint egy 121 lóerős ‘ERAD’ elektromos hátsó tengelyhajtóművel. Ez az elektromos motor egy 15,5 kWh kapacitású akkumulátorból nyeri az energiát, amely a gyártó szerint 38 mérföld (kb. 61 km) „EAER Combined” elektromos hatótávolságot biztosít, ami talán egy kicsit átlag feletti egy ilyen kategóriájú plug-in hibridhez.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük