Pedig a valóság az, hogy rengeteg orvos a túlterheltség és az alulfizetettség miatt külföldre vagy a magánszektorba menekül.
Nem kérek 2 milliós fizetést. Nem kérem a politikusok bérét.
De szeretném, ha
Nem uszítanák ellenünk a betegeket! Mi nem az ellenségeik vagyunk, hanem azok, akik még itt maradtak, hogy segítsenek!
Az alapvető dolgokat (pl. csőtörés, műtőlámpa, lift) ne hónapok alatt javítsák meg!
Ne az én adómból készüljenek ezek a vérlázító plakátok, hanem abból inkább a betegellátást vagy a szakdolgozók bérét fejlesszék.
A valóság az, hogy az orvosok nincsenek megbecsülve.
A rendszer évek óta az összeomlás szélén áll, és akik még benne dolgoznak, azok ezt hatalmas áldozatok árán teszik.
Meddig lehet ezt így folytatni?!
VIA FB
Ez is érdekelhet:
Ellentétben a korábbi MG elektromos modellekkel, mint az MG ZS EV és az MG 5, az MG 4-et kifejezetten elektromos autónak tervezték. Ez az első autó, amely a márka új Modular Scalable Platformját használja, amely alapvetően hátsókerék-meghajtású, támogatja a 2650–3100 mm közötti tengelytávokat és a 40–150 kWh közötti akkumulátorokat, valamint egy további első motort a nagy teljesítményű négykerék-meghajtású változatokhoz.
Az akkumulátor szerves része az autó szerkezetének, és úgy van kialakítva, hogy mindössze 110 mm vastag legyen, hogy a hatchback-ek és szedánok valóban alacsony autóknak tűnjenek.
A műanyag kerekdíszek 2023-ban ismét divatba jöttek. Csak most már nem a fékek eltakarására, hanem a 17 és 18 hüvelykes öntött kerekek aerodinamikájának javítására szolgálnak. Csak az XPower modell mutatja meg csupasz alumíniumot.
Érdekes módon az MG azt állítja, hogy az architektúrát 800V alkalmazásokra is tervezték, és integrálható akkumulátorcsere-rendszerekkel, mint például az a rendszer, amelyet a Nio kezd el bevezetni Németországban.
Jelenleg az MG 4 kevésbé ambiciózus, ahogyan az egy közepes méretű hatchback esetében indokolt. 400V-tal működik, és 51 kWh (50,8 kWh használható), 64 kWh (61,7 kWh használható) vagy 77 kWh (74,4 kWh használható) akkumulátorral kapható. A legkisebb akkumulátor lítium-vas-foszfát típusú, míg a két nagyobb nikkel-kobalt-mangán akkumulátor.
A legtöbb változat kizárólag hátsókerék-meghajtású, hátsó motorral, amely 168 lóerőt biztosít a standard változathoz, 201 lóerőt a hosszú hatótávolságú változathoz vagy 241 lóerőt az Extended Range verzióhoz. Ha négykerék-meghajtásra van szükséged, vagy egyszerűen csak nagyon, nagyon gyorsan szeretnél gyorsulni, akkor ott van az 429 lóerős, kétmotoros MG 4 XPower.
A MG 4 dizájnja jelentősen inkább hatchback-szerű, mint sok versenytársáé, amelyek inkább crossoveresek. 4287 mm hosszú, így jelentősen rövidebb a Kia Niro EV-től, valamint a VW ID 3 és Cupra Born párostól. Legközelebbi analógja a Renault Mégane E-Tech Electric, de a Citroën ë-C4 és a Peugeot e-2008 is ugyanazokat a vásárlókat célozza meg, ahogyan a Peugeot 308 és a Vauxhall Astra elektromos változatai is, amikor piacra kerülnek.
Ebben a zsúfolt szegmensben az MG 4-nek ki kell tűnnie, ezért dizájnja nagy eltérést mutat a SAIC-éra MG-k eddig látott kissé származtatott stílusától. A kis kerekek azt jelenthetik, hogy az MG 4 még mindig a költségvetési autókra jellemző érzést kelti a fémben, de a nagy fényszóróival, a pörgős vonalaival és a hátsó lámpákat és a csomagtérajtó spoilerét magába foglaló merész fekete egységgel valóban figyelemfelkeltő megjelenést biztosít.