A szóváltás odáig fajult, hogy néhány lakó botokkal és fakanalakkal próbálta megoldani a helyzetet. A személyzet gyorsan közbeavatkozott, hogy megfékezze a dulakodást, és megpróbálták nyugtatni a feldúlt nyugdíjasokat. Az egyik gondozó azonnal jelentette az esetet a vezetőségnek, és a helyzet végül lecsillapodott.
Bár az eset komoly feszültséget okozott, szerencsére senki sem sérült meg komolyabban. Az otthon vezetősége elmondta, hogy a jövőben megpróbálnak nagyobb figyelmet fordítani az étkezések gördülékenységére, és biztosítani, hogy senki ne maradjon éhen.
„Megértjük, hogy az étkezés fontos része a lakók életének, és mindent megteszünk annak érdekében, hogy ilyen helyzet ne forduljon elő újra” – mondta egy ott dolgozó.
Hogy kibékültek e, arról nincs hír.
VIA FB
Ez is érdekelhet:
A GV80 sajtóanyagja azzal kezdődik, hogy részletesen bemutatja az autó szigorú tesztelési folyamatát, amelyet a forgalomba kerülés előtt végeztek Európában és máshol. A projekt közösen zajlott a Hyundai Namyang-i kutatás-fejlesztési központja és a hatalmas tesztpálya csapatai, valamint az európai csapatok a Nürburgringen. Nagyra értékeljük az ilyen típusú mérnöki munkát, de nem tudjuk nem megkérdőjelezni, hogy a Nordschleife körözés valóban a modern nagy SUV vásárlók legfőbb szempontja.
Mivel a Genesis legnagyobb kihívása az, hogy megismertesse magát, meglepő, hogy hagyományos hajtásláncokkal indítja a kínálatát. Jelenleg benzin- és dízelmotorok találhatók az autókban, bár hibrid és elektromos változatok is érkeznek. A benzin- és dízelmotorok még mindig fontos szerepet játszanak a nagy SUV-k piacán, de amikor egy teljesen új márkát indítunk 2021-ben, érdemes lenne helyet követelni a még fejlődő elektromos jármű szegmensben, ahogy azt például a Polestar tette. Egyelőre a „hagyományos” megoldások talán nem lesznek elég figyelemfelkeltőek a Genesis számára.
A nagy rácsos hűtőrács erősíti a Bentley-hez való hasonlóságot. Az fényjelzés jellegzetes és összhangban van a többi Genesis modelléval.
A bevezetéskor két motorváltozat közül lehet választani. Az első egy 2,5 literes négyhengeres benzinmotor, amely 300 lóerőt ad le. A másik, amelyet itt tesztelünk, egy új 3,0 literes soros, 6 hengeres dízelmotor, amely egyetlen turbóval 274 lóerőt teljesít. Más régiókban elérhető egy 3,5 literes turbós V6 is, de ennek európai forgalmazása nem szerepel a terveik között. Mindenesetre a motorhoz egy nyolcfokozatú, nyomatékváltós automata váltó kapcsolódik, amely nem a mindenütt jelen lévő ZF egység, hanem házon belüli fejlesztés.
A legtöbb Genesis modell a hátsókerék-hajtású platformot használja, amely a Kia Stinger alatt is megtalálható, akárcsak ebben az esetben, de a GV80 négykerék-hajtású. Normál körülmények között az összes hajtás a hátsó kerekekre kerül – opcionálisan elektronikus vezérlésű, önzáró differenciálművön keresztül –, de akár 50%-ot is a hátsó kerekekre is át lehet küldeni.
A karosszéria és a szerkezet nagyrészt nagy szilárdságú acélból készül, de alumíniumot használnak az ajtókon, a motorháztetőn és a hátsó ajtón, valamint a felfüggesztési tornyokon. A GV80 biztosan nem egy Lotus Elise, 2255 kg-mal (bár a tesztautónk 38 kg-mal könnyebb volt), de ez egy elég tipikus súly a kategóriájában.
Élőben a GV80 impozáns megjelenésű autó. Mérete és hatalmas, 22 colos kerekek segítenek jelenlétet adni neki, de a Genesis jellegzetes hűtőrácsának és a vékony, vízszintes LED csíkoknak köszönhetően még szélesebbnek tűnik.
A hátsó ajtón található szinte Kamm farok kivételével a felület viszonylag nyugodt. Egyesek számára ez talán kissé sablonosnak tűnhet, de mások értékelni fogják, hogy nem próbál feleslegesen agresszív vagy sportos lenni. Van egy határozott „akciós Bentayga” kinézete (ami nem is olyan meglepő, ha figyelembe vesszük a Genesis vezető formatervezőjének, Luc Donckerwolke karrierútját), amit azok a krómozott „kopoltyúk” sem cáfolnak meg, amelyek majdnem egy repülő B-t formáznak.