Pontos helyszínt még nem tettek közzé, de országszerte elérhetőek lesznek az akciók.
„Kedvezményes tojás- és tésztavásárt indítunk szerte az országban! Segítünk, hogy könnyebb legyen a húsvét: fejenként 20 darab tojást és 800g száraztésztát kínálunk kedvezményes áron. A részletekkel hamarosan jelentkezünk.”- írták a DK Fb oldalán.
jövő csütörtöktől kezdve
VIA FB
Ez is érdekelhet:
A új Hyundai Kona legszembetűnőbb változása kétségtelenül a külseje, amely már egyáltalán nem hasonlít az előző modellre. SangYup Lee, a Hyundai formatervezési vezetője alatt a márka bátran vállalta a merész stílust. Az irányvonal, amit a Tucson indított, még inkább továbbfejlődött az Ioniq 5 és Ioniq 6 elektromos modellekkel, és az új Kona folytatja ezt a trendet, egy szemet gyönyörködtető, extravagáns megjelenéssel.
A Kona most egy hangsúlyos vonallal rendelkezik az oldalán, és szinte komikusan nagy kerékjárati ívekkel. A Hyundai állítása szerint az új Kona eredetileg elektromos járműnek készült, és ez tükröződik az aránylag kisebb első hűtőrácsban, amelyet egy teljes szélességű fénycsík váltott fel, amit „Seamless Horizon Lamp”-nak neveznek — ez a dizájnjegy illeszkedik a Hyundai elektromos modelljeihez.
A Kona PHEV (plug-in hibrid) nem elérhető, de két elektromos verziót kínálnak: egy Standard Range modellt 154 lóerős elektromos motorral és 48,4 kWh-s akkumulátorral, valamint egy Long Range modellt 215 lóerős motorral és 65,4 kWh-s akkumulátorral. Ezek az előző Kona és a jelenlegi Niro modellek továbbfejlesztett változatai, gyorsabb gyorstöltési képességgel (most már 102 kW).
A hibrid Kona mechanikai specifikációja még ismerősebb – pontosan ugyanaz, mint a Niro esetében, 104 lóerős, természetesen szívó négyhengeres benzinmotorral, 43 lóerős elektromos motorral és 1,56 kWh-s akkumulátorral a vezetőfülke alatt. Ez a hibrid rendszer egy viszonylag hagyományos, hatfokozatú, duál-kuplungos automata váltóval párosul, ami eltér a legtöbb versenytárstól, amelyek folyamatosan változó áttételes (CVT) váltókat használnak.
A dízelmotorok ebben a generációban már nem elérhetők, mivel a kereslet az ilyen típusú motorok iránt a szegmensen belül szinte teljesen eltűnt. Ehelyett két turbófeltöltős benzinmotor közül lehet választani: egy 1,0 literes háromhengeres, 118 lóerős és egy 1,6 literes négyhengeres, 195 lóerős motort. Mindkét motorhoz választható manuális vagy duál-kuplungos váltó, bár a Hyundai más modellekben 48V-os mild-hybrid változatot kínál az 1,0 literes motorhoz.
A felfüggesztés modellfüggően változik: a hagyományos benzinmotoros verziók elöl MacPherson rugóstagokkal, hátul pedig csavarorsóval rendelkeznek, míg a nehezebb hibrid és elektromos változatok többkaros hátsó tengelyt kaptak. Annak ellenére, hogy az akkumulátor viszonylag kicsi, a hibrid 115 kg-mal nehezebb, mint az alap benzines manuális modell, tesztautónk tömege 1352 kg, amely 61%-ban elöl, 39%-ban pedig hátul van elosztva.