Rettenetes ok miatt esett ki Kira a Farm VIP-ből!

Már az elején érezte, hogy ez nem az ő világa**
Kiara arról is beszélt, hogy nem hirtelen hozta meg ezt a döntést, hanem már egy ideje fontolgatta a távozást:
„Az első pillanattól kezdve nagyon nehéz volt, már a beköltözés napján is elgondolkodtam azon, hogy talán nem mértem fel igazán, mivel is jár ez az egész. Ugyanakkor büszke vagyok magamra, hogy eddig kitartottam, de érzem, hogy számomra ennyi elég volt. Itt minden kihívás alaposan próbára tett, és mostanra teljesen kimerültem.”

VIA TV2

Ez is érdekelhet:

Bár sok minden megváltozott a Clarity hajtáslánca alatt, maga a karosszéria továbbra is ismerősen szokatlan maradt.
Az európai próbálkozások, hogy a nulla kibocsátású technológiát a megszokott stílusnyelv alá rejtve tegyék, látszólag nem befolyásolják a japánokat.
A motorháztető felnyitásával megcsodálhatjuk a gyártási toleranciákat: a motortér tele van üzemanyagcellával, így lehetetlenné válik az elektromos motor és a váltó látása.
A Clarity, akárcsak a Toyota Mirai, keményen küzd egy csúnyácska jövőbeli futurizmusért, amely kissé bumfordian közvetíti eltérését a belső égésű motoroktól. Mint mindig, ez talán működik Santa Monicában vagy Tokióban, de nem annyira Solihullban vagy Tamworthben.
Természetesen a funkció szempontjából a Clarity nem annyira a szemnek szól, mint inkább a környező légáramlatok megnyugtatására.
Rengeteg csatornázás és légcsatorna található az aerodinamikai hatékonyság érdekében, ahogyan az autó formája is részben az alsó oldali csomagolási követelmények által diktált. Ezen a téren végrehajtott fejlesztések a modell újabb javulásainak élvonalában vannak, különösen az üzemanyagcella-kupac csökkentése, amely lehetővé teszi, hogy a motorháztető alatt helyezkedjen el, nem pedig egy tolakodó váltóalagútban, mint korábban.

Ez azt jelenti, hogy most már három személy is elfér hátul – nem kis teljesítmény, ha figyelembe vesszük, hogy ott van még két hidrogéntartály és egy lítium-ion akkumulátor is.
A tartályok fizikai kapacitása kisebb, mint korábban, de a bennük lévő gáz kétszer akkora nyomáson van tárolva, így képesek majdnem 40%-kal több üzemanyagot tárolni. A tartályok hátul (a csomagtartó padlója és a hátsó ülések alatt) helyezkednek el, az akkumulátor pedig az első ülések alatt található, és önmaga 50%-kal nagyobb teljesítményt nyújt, mint elődje.
A nagyobb hatótávolság érdekében szükséges jobb energia tárolás mellett a Clarity energiaelőállítása is javult.
Az üzemanyagcella-kupac egyharmadával történő csökkentése nem csökkentette annak teljesítményét. Valójában az egyes cellák elektromos teljesítménye 50%-kal nőtt, részben annak köszönhetően, hogy bevezették a kétfokozatú kompresszort, amely 70%-kal növeli a levegőellátást (miközben 40%-kal kisebb, mint az általa leváltott szivattyú).
A nagyobb feszültség biztosításával a fő hajtómotor teljesítménye is javult, így a csúcsnyomaték 17%-kal nőtt, 221 lb-ft-ra, és a maximális forgási sebesség 13 000 fordulatra emelkedett – ez a legmagasabb érték, amit a Honda üzemanyagcella-üzemű járművei eddig elértek.
A dolgok még egyszerűsítése érdekében a gyártó további hatékonyságnöveléseket keresett a Clarity felépítésében.
A váz továbbra is egyedi, és sokkal nagyobb arányban tartalmaz alumíniumot, kompozit anyagokat és ultraerős acélt, mint amit egy hagyományos termékhez szánnának.
Ez nem akadályozza meg, hogy az autó majdnem két tonnát nyomjon, de mivel körülbelül ugyanannyit nyom, mint az alacsonyabb teljesítményű Mirai, a Clarity a üzemanyagcella határait súrolja.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük