A helyzet súlyossága miatt úgy döntött, hogy visszatér Magyarországra, bízva a hazai orvosok szakértelmében. „A balinéz orvosom is azt mondta, hogy itt jobb esélyeim lesznek, ezért döntöttem a hazautazás mellett” – magyarázta.
„Nem tudni, hogy két, három, öt hónap, vagy akár egy év kell-e a teljes gyógyuláshoz, de most minden erőmmel arra koncentrálok, hogy ezt a baktériumot legyőzzem” – mondta határozottan.
A rehabilitáció egyelőre várat magára, hiszen elsődleges célja, hogy a fertőzést sikerüljön leküzdeni. Addig pedig minden nap egy újabb harcot jelent számára. „Most csak arra kérek mindenkit, hogy szorítsatok, hogy sikerüljön megmenteni a lábam” – kérte követőit, miközben továbbra is bízik a magyar orvosok szakértelmében és saját kitartásában.
VIA IG
Ez is érdekelhet:
A Levante elismerésre méltó, mivel egyértelműen nem csupán egy újabb nagy 4×4-es – és ezt már azelőtt meg lehet állapítani, hogy közel kerülnénk a vezetőüléshez.
Miután elfogadták, hogy a globális piacuk jelentős része inkább egy SUV-ben szeretné megkapni az autós luxust, a Maserati nyilvánvalóan arra törekedett, hogy a lehető legsportosabb példányt készítse el. Így hát a legjobb légellenállási együtthatóval és a legkisebb tömegközépponttal rendelkező modellként hirdetik.
A Levante platformja a Ghibli acél monocoque-jának további fejlesztése, bár az alumínium szerepel a karosszérián és az első alvázon.
A Levante karosszériája, vázszerkezete és felfüggesztése gazdag alumíniumban, és a tesztelt példány kijelentett önsúlya 2205 kg volt – ez egy tisztes, de nem kiemelkedő adat egy ilyen típus első próbálkozásához.
A Levante platformja a Quattroporte és Ghibli szedánokkal közös, így inkább a Chrysler 300C-hez hasonlít, mint bármelyik, a Jeep által jelenleg használt platformhoz. A gépjárműben nem hiányoznak a kifinomult felfüggesztési és hajtáslánc-elemek sem.
Alapfelszereltségként a Maserati Levante magasságban állítható légrugós felfüggesztéssel rendelkezik, melyet „Skyhook” adaptív lengéscsillapítók egészítenek ki, továbbá nyolcfokozatú automatikus váltó, teljes idejű négykerékhajtás elektronikus nyomatékvektorálással és mechanikus, önzáró differenciálmű a hátsó kerekek között.
A jármű választékában turbófeltöltős V6-os benzin- és dízelmotorok szerepelnek. A Levante Diesel a Ghibli és Quattroporte modellekben is használt 271 lóerős, 443 lb-ft nyomatékú VM Motori 3,0 literes V6-ot alkalmazza, míg a Levante S egy kétturbós, 3,0 literes benzinmotorral rendelkezik, mely 424 lóerőt teljesít, és képes 5,2 másodperc alatt elérni a 100 km/h sebességet, valamint 264 km/h-ra gyorsulni.
Ez az SUV papíron versenyképes a nagy, sportos SUV-k között a CO2-kibocsátás, a 0-100 km/h gyorsulás és a végsebesség terén, bár a megadott adatok nem tűnnek kiemelkedőnek.