Hozzátette, hogy még ennél is nagyobb az aggodalomra okot adó tényező: édesanyja Basedow-kórral küzdött, amely öröklődhet, és akár életveszélyes állapotokat is előidézhet. „Sajnos az esélye nagy, hogy nálam is kialakul. Most mindent megteszek, hogy kiderüljön, pontosan mekkora a baj” – írta lecsupaszított őszinteséggel. A helyzet komoly, és sürgős beavatkozás nélkül akár visszafordíthatatlan károkat is okozhat.
VIA IG
Ez is érdekelhet:
Az elmúlt évtizedben a Subaru tervezőosztályáról olyan sok esetlen megjelenésű modell került ki, hogy a Subaru Forester talán szerencsés, hogy csak egy kicsit ügyetlen a valóságban, és nem nevetségesen csúnya.
Kismértékben nagyobb lett, mint korábban – 15 mm-t szélesedett és 35 mm-rel hosszabb lett –, de a fura pofátlan orr és a feltűnően nagy üvegezés teszi a kocsit aránytalannak.
A csúcsmodell, az XT, a BRZ kupé turbófeltöltős motorját használja.
A Subaru azt mondja, hogy a Forester A-oszlopait 200 mm-rel előrébb mozgatták, és a tetővonalat 63 mm-rel lefelé hajlították a csomagtérajtó felé, hogy kecsesebb legyen, de ez nem csökkenti igazán a versenytársakhoz képest, akiknek magasabb a válluk és vonzóbbak a formájuk.
A platformot más Subaru modellekkel (különösen a Subaru XV-tel) közösen használják, és a tengelytávja 25 mm-rel hosszabb, mint a korábbi Forester generációké. Bár ez lesz az utolsó Forester generáció, amely ezt a platformot használja, a következő modell már a Subaru Globális Platform architektúrájára épül.
A felfüggesztés felépítése – elöl MacPherson felfüggesztés, hátul dupla keresztlengőkaros rendszer – módosították, megerősítették és vastagították a jobb kezelhetőség (út- és terepviszonyok között) és stabilitás érdekében. Egy párhuzamosan végzett fejlesztési munka eredményeként a hidraulikus szervókormányt elektromos rendszer váltotta fel a jobb hatékonyság érdekében.
A motorválaszték, amely a Subaru négyhengeres boxer motorjára épül, a korábbi Forester motorjainak továbbfejlesztett változatai, kivéve az új, turbófeltöltős, 237 lóerős benzinmotort.
A természetes szívó 148 lóerős, 2,0 literes benzinmotor belső súrlódása 15%-os üzemanyag-takarékosságot eredményez, de Európában továbbra is a változatlan 145 lóerős, 2,0 literes dízel lesz a legnagyobb eladó. Ez a népszerű motor 2015-ben jelentős frissítést kapott, beleértve egy új, nagy nyomású közös-vezérlésű injektor rendszert, továbbfejlesztett gyújtógyertyákat, új hűtőt, ventilátort és olajhűtőt, valamint átdolgozott turbóbeállításokat, mindezt a zaj, rezgés és durvaság csökkentése és az üzemanyag-fogyasztás javítása érdekében. A dízelmodellekhez új Lineartronic váltóopció is hozzáadódott, ugyanaz a CVT váltó, mint amit a legnagyobb teljesítményű benzinmotoros változatban találunk.
Bármelyik boxermotort választod, a teljesítményt mind a négy kerékre továbbítják, bár hogy ezt hogyan teszi az autó, az a kiválasztott váltótól függ. A hatfokozatú kézi váltós modellek központi differenciálművet kapnak, amely egy viszkózus, önzáró differenciálművel van összekapcsolva, és szükség szerint állítja a 50% elöl/50% hátul nyomatékelosztást.
Az újabb Lineartronic CVT verzióval rendelkező autók egy elektronikus vezérlésű, többlamellás kuplungot használnak a nyomaték elosztására, és alapértelmezés szerint enyhe elsőkerék-hajtású nyomatékosztást alkalmaznak (60% elöl/40% hátul). Az automatikus modellek rendelkeznek egy X-Mode rendszert is, amely optimalizálja a váltót, a vontatási rendszert és az összkerékhajtást (beleértve a lejtmenet-szabályozást) alacsony tapadási körülmények között.