Gáspár Evelin ugyebár megemlítette, hogy a mostani alakja rengeteg időbe és energiába került. Neked mi a véleményed?
Forrás: MSN / FB / TNYH
Ez is érdekelhet:
A Citroën C4 Picasso 1,6 literes vagy 2,0 literes dízelmotorral, illetve kétféle 1,6 literes benzinmotorral érhető el: az egyik turbófeltöltős (THP 155), a másik pedig közvetlen befecskendezéses. Az utóbbi a belépő szintű modell ár szempontjából, míg a 1,6 THP motor 154 lóerőt kínál.
Mi egy 1,6 HDi motort teszteltünk, középszintű VTR+ felszereltséggel, amelyben a félautomata váltó opcióként elérhető az 1,6 literes modellekhez, de a 2,0 literes változathoz alapfelszereltség. Az utastér olyan prémium érzést kelt, hogy az ember azon kezd el aggódni, vajon más területeken spóroltak-e, hogy megfizessék ezt a kényelmet. Így hát elindítod a 107 lóerős motort, visszahúzod a kis, vicces váltókart manuális módba, meghúzod a jobb oldali váltófület, és elindulsz.
Az első dolog, ami megüt, az a 1,6-os dízelmotor kifinomultsága, majd nem sokkal később az, hogy mennyire döbbenetesen lassan húzza a Picassót egyik helyről a másikra. Van egy kis többletsúly az új Picassóhoz képest. 13,4 másodpercre volt szükségünk, hogy elérjük a 60 mph-t (kb. 97 km/h), míg a Citroën szerint a régi Picasso 11,9 másodperc alatt érte el a 62 mph-t (100 km/h). A legnagyobb sebesség 107 mph (172 km/h).
A Citroën öt- vagy hatfokozatú manuális váltókat, hatfokozatú automata váltót vagy hatfokozatú, paddle-shift rendszerű automatizált manuális váltót kínál.
A hatfokozatú váltó kompakt, oszlopra szerelt kezelőszervei — a Citroën C4-esről származó, kormánykeréken elhelyezett kapcsolók kombinációja — lehetővé teszik, hogy ne legyen szükség középső konzolra. Ha azonban választhatsz, inkább kerüld el. Bár elméletileg lehetséges a sima váltás, valójában feleslegesen nehézkes. Az automata módban pedig kényelmetlenül rángatós.