A szolgáltatáskiesés első jelei még a délelőtti órákban jelentkeztek. A Downdetector – a technikai problémák bejelentésére szolgáló egyik legnagyobb nemzetközi platform – már 13:30 körül több mint 1400 különálló hibabejelentést regisztrált az OTP rendszereivel kapcsolatban. A felhasználók jellemzően az applikáció működésképtelenségéről és a banki szolgáltatások akadozásáról számoltak be. Egyelőre nem tudni, mikorra várható a rendszer teljes helyreállása.
Frissítés: a rendszerek délután négy utánra újraindultak, a bankot szokatlan támadás érte.
VIA 24.hu
Ez is érdekelhet:
Mint a külseje, a belső térben is hasonló történet zajlik, és a Max felszereltségű tesztautóban a szórakoztató, osztott műszerfal, amely középpontjában egy 10,25 hüvelykes érintőképernyő áll.
Természetesen, mivel a C3 Aircross elsősorban a jó ár-érték arányra épít, bőven található benne olcsó műanyag, de a Citroën jól tette, hogy próbált emelni a hangulaton. Vannak szépnek tűnő anyagok, például a kanapé-szerű szövet a műszerfalon, bár érintésre kissé olcsónak tűnik. Emellett van hangulatvilágítás, és több helyen is inspiráló szlogeneket olvashatunk, mint például a „légy menő/élvezd az életet”. Az utóbbi kicsit klisés, de hozzátartozik a kabin játékos hangulatához.
Az érintőképernyő, bár elvileg új, inkább a régebbi generációkhoz hasonlít, és a média hangerőjének állítása a képernyőn keresztül nem túl praktikus. Különösen furcsa, hogy nincs egy fizikai hangerőszabályzó, hiszen máshol találunk fizikai kapcsolókat és gombokat, például a fűtés és szellőzés, valamint a sebességkorlátozó figyelmeztetés kikapcsolásához (amely nem mindig megbízható).
A hagyományos vezetői kijelző helyett az információkat a szélvédő alján található sávra vetítik. Ez egy ügyes megoldás, amely a régi C4 Picasso-ra emlékeztet, és jobban működik, mint a legtöbb Peugeot i-Cockpitje, mivel a kijelző elég magasra van pozicionálva ahhoz, hogy könnyen látható legyen a kis, négyzet alakú kormánykerék felett.
A C3 Aircrossnak van egy extra ütőkártyája is: választható hét üléssel is. Mindössze 4,39 m hosszú, így a legkompaktabb hétüléses az piacon. A hétüléses változat (765 fontos opció a Max felszereltségben) a csomagtér térfogatát 460 literből 330 literre csökkenti (még mindig 20 literrel több, mint a C3 szuperminié), ha az utolsó sort lehajtják, és bár a harmadik sor rendkívül szűk, ez mégis egy ritka lehetőség. Ugyanakkor a Dacia Jogger, amely 18 295 fontért még tágasabb, és olcsóbb is. A Smart Car platform lehetővé teszi mind a benzin-, mind az elektromos hajtásláncok felszerelését (az utóbbit ë-C3 Aircross néven), és a C3 Aircross teljes mértékben kihasználja ezt. A benzines vásárlók két különböző konfiguráció közül választhatnak, mindkettő Stellantis jól ismert turbós, 1,2 literes „Puretech” háromhengeres motorjával.
A belépő szintű modell 99 lóerőt kínál és egy hatfokozatú manuális sebességváltóval, vagy egy kis felárért választható egy 134 lóerős hibrid rendszer, amelyben egy elektromos motor van integrálva a hatfokozatú duálkuplungos automata váltóba.
Ez a rendszer nagyon leegyszerűsített vezetési élményt biztosít, csupán egy vezetési móddal és egy fix regeneratív fékrendszerrel. Képes rövid távokon és alacsony sebességgel tisztán elektromos üzemmódban közlekedni.
Amikor több teljesítményre van szükség, az elektromos és a belső égésű motor közötti váltás észrevehető, de nem túl zavaró. Az teljesítmény megfelelő egy belépő szintű crossoverhez, de a gázpedál reakciója kissé unalmas, és a hosszú áttételezés miatt néha lassúnak érződik. A kick-down is lehetne érzékenyebb.