A tűz keletkezésének oka egyelőre nem ismert, az eset körülményeit vizsgálják. A ha/ósá/ok arra kérik a lakosságot, hogy kerüljék el a környéket, és ne akadályozzák a tűzoltók munkáját.
Forrás: MSN / FB / EZT
Ez is érdekelhet:
A 2025-ös frissítéssel együtt kikerült a kínálatból a belépőszintű, 99 lóerős, 1,2 literes benzinmotor, így a C4 immár nem érhető el kézi váltóval – ez egy korszak végét jelenti a modellnél.
Jelenleg az egyetlen nem elektrifikált opció a középkategóriás, 128 lóerős, 1,2 literes turbós benzinmotor, amelyhez nyolcfokozatú automata váltó társul. A kínálat alsó szegmensében pedig egy új, 99 lóerős, 1,2 literes enyhe hibrid motor kapott helyet, amelyhez hatsebességes duálkuplungos automata jár. A kínálat csúcsán ugyanennek a hajtásláncnak a 134 lóerős változata található – ez ismerős lehet a Fiat 600, a Jeep Avenger vagy a Peugeot 208 modellekből.
Mindkét enyhe hibrid verzió képes rövid ideig tisztán elektromos hajtással is közlekedni, így valamivel csendesebb és takarékosabb városi közlekedést kínálnak, anélkül hogy teljes hibrid technológiára váltanának.
A faceliftes Citroën C4 teszteléséhez kizárólag a 134 lóerős hibrid hajtáslánc – *Hybrid 136* néven – állt rendelkezésre. Ebben a rendszerben a „önmagát töltő” 0,43 kWh-s akkumulátor csupán 1-2 mérföldnyi (1,5–3 km) tisztán elektromos haladást tesz lehetővé, de kis mérete miatt gyorsan töltődik – amit az is jelez, hogy a hajtáslánc regeneratív fékezése mindhárom vezetési módban (Sport, Normal, Eco) alapból elég erős, és nincs lehetőség annak manuális szabályozására. Bár eleinte kissé szokatlannak tűnhet, könnyen hozzá lehet szokni.
A Citroën szerint jellemző használat mellett az út 50%-át elektromos üzemben teszi meg az autó. A mi tesztutunk során – amely városi, autópályás és hegyi szakaszokat is tartalmazott – ez inkább a 20%-hoz állt közel, még úgy is, hogy a legtöbb időt városban töltöttük.
Ha több teljesítményre van szükség, az elektromos és a belső égésű hajtás közötti váltás viszonylag finoman történik, ám gyors is, elsősorban az akkumulátor kis kapacitása miatt. Bár a hibrid technológia fő célja a takarékosság, tesztutunkon csak 38 mpg (kb. 6,2 l/100 km) átlagfogyasztást tudtunk elérni, ami nem kiemelkedő ebben a kategóriában.
A hatfokozatú automata váltó áttételezése kissé hosszúnak érződik, ami kedvez a nyugodt, gazdaságos utazásnak, de nem tesz jót a gyorsítási hajlamnak. Az autót egy kissé noszogatni kell – azaz határozott gázadással jelezni –, ha hirtelen előzési szándékunk van. (Kickdown funkció egyébként nincs.) Mindezek ellenére a C4 tisztességes tempóban halad, és bár akadnak nála fürgébb ferdehátúak hasonló áron, a modell nem kelt lomha benyomást.