Az eszköz nem csupán figyelmeztető jelzéseket küldhet, hanem vészhelyzet esetén segélyhívást is képes indítani. GPS-alapú helymeghatározó rendszere pontosan jelzi, hol található a viselője, míg esésérzékelő funkciója különösen hasznos azok számára, akik hajlamosak az egyensúlyvesztésre vagy mozgáskorlátozottak. A szívritmus-figyelés révén olyan előre nem látható helyzetek is megelőzhetők, amelyek máskülönben végzetesek lehetnének. Mindez külön kérés nélkül, teljesen díjmentesen jut el az érintettekhez: a Magyar Posta kézbesítői áprilisban kezdik el átadni az eszközt minden 80 év feletti állampolgárnak, akik automatikusan jogosultak rá a Gondosóra program keretében.
VIA Promotions
Ez is érdekelhet:
Akárcsak a külseje, az EV3 belső terének dizájnja is az idősebb EV9 nyomdokaiban jár. Ránézésre gyakorlatilag ugyanaz a dizájn, csak kisebb változatban. Mint sok modern autó, a műszerfalat egy nagy, ívelt képernyő uralja, amelybe beépítették a digitális műszerfalat és a multimédiás rendszert. A két fő rész között van egy kisebb szakasz, amelyet a légkondicionáló vezérlésére szenteltek, így az mindig könnyen hozzáférhető és állandóan látható.
A fő képernyő alatt egy kisebb, de praktikus fizikai gombok választéka található, amelyek gyors hozzáférést biztosítanak az alapvető infotainment funkciókhoz, valamint a kabin hőmérsékletéhez, a ventilátor sebességéhez és a légáramlás irányításához. Néhány gomb érintésérzékeny részén van elhelyezve, míg mások „alumínium” díszcsíkon, lengőkapcsolóként jelennek meg. Az anyagok között szövetek és a kéttónusú színvilág adják meg a kellemes, nappali hangulatot.
A belső térben számos anyag újrahasznosított, és a műszerfalon egy QR-kód található, amely segítségével többet is megtudhatsz az EV3 ökológiai hitelesítéseiről, beleértve, hogy mely alkatrészek készültek újrahasznosított anyagokból.
Elég meggyőző a kialakítás, de van pár apró megjegyzés: A Kia büszkén hirdeti, hogy eltávolítja a bőrt az autóiból, de az EV3-ban egyszerűen szintetikus verzióval helyettesítették, ami azt mutatja, hogy a márka nem túl kreatív az anyagok terén.
Választhatsz textil üléseket is, de csak az Air felszereltségnél, ami egyben azt is jelenti, hogy néhány puha formázott elemet kemény műanyagra cseréltek. Az Air még mindig magas színvonalú kabinnal rendelkezik és bőséges felszereltséget kínál, de érdemes alaposan szemügyre venni egy példányt a kereskedésben, hogy eldöntsd, elfogadhatónak találod-e ezt a kompromisszumot.
Bár az üléskárpit csalódást kelt, az ülések maguk rendkívül kényelmesek. A GT-Line tesztautónkban az vezetőoldali ülés elektromosan állítható, dőlésszög-állítással és deréktámasz támogatással rendelkezik. Az ülés nem túl alacsony, és a kormányoszlop egy kicsit szögben jön ki, de bőven van fejtér, és az üléspozíció kényelmes.
A belső tér mérete kétségtelenül lenyűgöző. A tágas, nyitott kabin rengeteg tárolóhelyet kínál, bár a középső konzol praktikusabb is lehetett volna néhány extra rekesszel és polccal. A hátsó üléseken felnőtteknek nincs hiány a lábtérből, és a viszonylag magas üléspozícióknak köszönhetően még a lábukat is alá tudják tenni.
A Cupra Born vagy a VW ID 3 még egy kicsit több helyet kínál hátul, de a Kia nagyobb csomagtartójával kompenzálja ezt, amely rendkívül sok helyet kínál az alatta lévő tárolórekeszben. Egy furcsa hiányosság azonban, hogy a poggyásztakaró körülbelül 10 cm-es rést hagy a hátsó üléstámlákhoz képest. Ez indokoltnak tűnne, ha a hátsó ülés állítható lenne, de nem az.