Vogel szerint a párton belül léteznek olyan kezdeményezések, amelyek pozitív hatással lehetnének az egész országra, de ezek csak akkor válhatnak valódi értékké, ha az alapjukat őszinte emberi hozzáállás képezi. Példaként említi Farkas Dezső márciusi lemondását, amelyet a párt belső problémáival indokolt. „Tisztában vagyok vele, hogy ismét támadások fognak érni, de mostantól szeretnék minden fontos kérdésre reagálni” – mondja a videóban. Azt is hozzátette, számára továbbra is az emberek segítése a legfontosabb, még ha egyelőre nem is tudja, hogyan tudná ezt a jövőben megvalósítani.
VIA Blikk/FB
Ez is érdekelhet:
A ZR-V leginkább a belső tér kialakításában tér el a Civic által lefektetett sémától – bár csak enyhén.
A műszerfal kialakítása ugyanaz, vízszintes légbeömlő sávval – és a „kattanós” fizikai gombok és tekerők a klímavezérléshez most is örömmel fogadhatók. A 9 colos érintőképernyő nem a legélesebb vagy legnagyobb a kategóriában, és a gyári navigációs rendszer sem túl áttekinthető, de a gyorsgombok és a vezeték nélküli okostelefon-tükrözés miatt összességében egyszerű és könnyen használható.
Az utastér anyaghasználata finoman javult a Civic-hez képest, több puha borítás található az ajtókon, és a középkonzol is formásabb lett, alatta egy kis tárolórekesszel (ellentétben a Civic-kel, a ZR-V-ből nem lesz kézi váltós változat a világ egyetlen piacán sem, így nem kellett helyet hagyni a váltómechanikának).
A ZR-V újdonsága, hogy fém váltófüleket kapott a kormány mögött – ezekkel a fékenergia-visszanyerés szintjeit lehet állítani. Ilyet utoljára az ikonikus NSX-ben láttunk Hondánál – igazi kocsmakvíz-érdekesség.
A vezetési pozíció az egyetlen kicsit furcsa pont. Ugyanaz, mint a Civic-ben, csak kissé magasabbra ültetve. A Civic-ben az ember mélyen ül, kinyújtott lábakkal, kényelmes, jól állítható ülésben – ami kiváló egy ferdehátúhoz. Csakhogy sokan épp azért vesznek SUV-t, mert abban egyenesebb háttal, behajlított lábakkal lehet ülni, ami könnyebb beszállást és jobb kilátást kínál. Így a ZR-V egy kicsit olyan érzést kelt, mintha azokat próbálná megszólítani, akik valójában a hatchbackeket kedvelik. Ez egyes vásárlóknak előny lehet, másoknak viszont hátrány.
A hátsó üléssor tágas, a láb- és fejtér bőséges még magasabb felnőttek számára is, és a középső alagút is sekély. Ugyanolyan minőségű anyagokat használtak hátul, mint elöl, és van két USB-csatlakozó, valamint légbefúvók is – így a hátsó utasok sem érzik majd úgy, hogy „olcsó helyre” kerültek.
A csomagtartó viszont a kategóriához képest kicsi. A ZR-V 380 literes csomagtere jelentősen elmarad a hibrid Kia Sportage (587 liter), a Nissan Qashqai (504 liter) vagy akár a Civic csomagtere mögött (bár ezt az összehasonlítást ne vegyük túl komolyan, mivel ezek a számok csak az ablakvonal alatti térfogatot jelölik – a ZR-V-nek viszont fölötte több helye van, mivel magasabb a padló és a roló között).
A számokon túl a csomagtér gyakorlati szempontból használhatónak tűnik – sík a padlója, és van egy felhajtható panel, amivel elválasztót lehet képezni. Azért így is lehetne jobb. Van egy kevés tárolórekesz a padló alatt is, de ezt a helyet a magasabb felszereltségű modellekben elveszíti az autó, mert ott a prémium hifi erősítője került oda.
Aki a Honda híres „Magic Seats”-üléseit várta (amelyek moziülésszerűen felhajthatók, hogy magas tárgyakat lehessen a lábtérbe állítani), annak csalódnia kell. A Civic-hez hasonlóan a ZR-V esetében is az utazási komfort és a menetdinamika volt az elsődleges, ezért multilink hátsó felfüggesztést alkalmaztak a helytakarékosabb csavarrúgós (twist-beam) rendszer helyett. Ez azt jelentette, hogy az üzemanyagtartálynak a hagyományos helyre, a hátsó ülés alá kellett kerülnie – így a Magic Seats lehetetlenné vált. Jelenleg csak a kisebb Jazz és HR-V modellek kínálnak ilyen megoldást a Honda kínálatában.