A nézők kérdezik hogy van itt a versenyszerűség? Nem bírtak még volna várni egy pár órát napnyugtáig? Neked mi a véleményed? A nézők azonnal kérik vissza Juditot a versenybe!
Forrás: MSN / FB / FV / EZT
Ez is érdekelhet:
Az 508 RXH a 508-as sorozat legalacsonyabb károsanyag-kibocsátású változata, 107 g/km-es értékkel, de egyben a legdrágább is, 33 695 fontért. 197 lóerővel szinte ugyanakkora gyorsulást nyújt, mint az 508 GT: 8,8 másodperc alatt éri el a 60 mérföld/órát. Azonban a továbbra is fennálló problémáink az automatizált váltóval kapcsolatban: túl rángatós és habozó ahhoz, hogy sima haladást biztosítson.
Ez egy fontos valóságra világít rá, amit sok 508-as vezető hamarosan elkerülhetetlenül észre fog venni: az autó kézi váltói sokkal jobbak, mint az automata verziók. Vegyük például a nyomatékváltós automatát, amely a 161 lóerős HDi motorral társul: városban és manőverezéskor a váltó elfogadhatóan működik. A teljesítmény, a váltási minőség, a kúszás mértéke és a rajt elindulása mind sima.
De magasabb sebességeknél, még ha csak lazán haladsz is és nem nyomsz rá, a váltások lassúak, és az 508 gyakran nem a megfelelő sebességfokozatban marad. Ezt részben saját váltással orvosolhatod, ekkor a 508 váltója nagyon engedelmesen reagál a manuális vezérlésre, de ez alapvetően ellentmond annak, hogy egy automata váltóval van dolgunk. A riválisok ezt jobban csinálják.
Azonban a 508 fékjeivel kapcsolatban nincs panasz, mivel azok jól megállítják az autót, és határozottan kitartanak. A jó pedálérzet könnyed, sima megállást biztosít.
A Peugeot 508 olyan nem irigylésre méltó feladattal néz szembe, amellyel a D szegmenses szedánoknak kell megküzdeniük: mindenki számára mindenre alkalmasnak kell lenniük. Nagyon sokat várunk el a nagy családi autóktól, különösen, amikor a vezetési dinamikáról van szó.