Leo nagyon sok feladatban cs/lt a csapattársaival, mindig nézte hogy hol lehet á/ver/i ellen/fél társait – aztán jött az álszent du/ával hogy a kemény munka így úgy – fogalmazott egy rajongó! Sokkal inkább megérdemelte volna Gréta hogy beérjen a célba! Neked mi a véleményed?
Forrás: MSN / FB / FVP / BPW / TTOK
Ez is érdekelhet:
A Symbioz 138 lóerős hibrid rendszere olyan hajtáslánc, amely azoknak szól, akik szeretnek csak egyszerűen „D”-be kapcsolni és feltekerni a rádiót. A négyfokozatú váltónál nincs lehetőség kézi beavatkozásra, azaz nem tudod magad váltani a fokozatokat. A rendszer városi környezetben kulturált, nyomatékos és kellemes működésű, de városon kívül, gyorsításkor néha kissé lomhának, hangosnak és erőlködőnek tűnhet – bár általában csendesen suhan.
Furcsa módon a váltót úgy programozták, hogy elsőből másodikba csak 30 mérföld/órás (kb. 48 km/h) sebesség fölött váltson, ami azt jelenti, hogy ha pont 30 mérföldes sebességkorlátozású zónában haladsz, a motor hangosabban dolgozik, mint amennyire szeretnéd. Ez viszont nem mindig jelent problémát, mivel városi környezetben az autó gyakran tisztán elektromos módban közlekedik.
Ha azt szeretnéd, hogy az autó hosszabb ideig és megszakítás nélkül elektromosan működjön, a műszerfalon található „E-save” gomb megnyomásával akár az akkumulátor 40%-át is tartalékolhatod későbbi felhasználásra.
A hajtásláncot egyértelműen úgy hangolták, hogy a nyugodt, takarékos vezetést jutalmazza. Alacsony sebességű manőverezéshez elegendő elektromos rásegítést ad, de utána szándékosan tompítja a gázreakciót, hogy ne indítsa be feleslegesen a benzinmotort. Ez kellemesen nyugodt vezetési élményt nyújt, de az autó sosem tűnik igazán gyorsnak.
Fontos tisztázni: a Symbioz soha nem lesz igazán fürge vagy dinamikus, mert nem is erre tervezték. Sokkal inkább az a lényeg, hogyan gyorsul. A hosszú és magas áttételezésű köztes fokozatok, valamint az, hogy a váltó néha látszólag ok nélkül pörgeti fel a motort, azt az érzetet kelthetik, hogy kicsit gyenge az autó.