„Csa/ás, könnyű egy n/ ellen nyerni, hiszen sokkal több erővel bír egy f/rfi. Grétinek kellett volna nyerni, megérdemelte volna.” Azonnal el kell venni a nyereményt tőle!
Nyilván mivel nem elő adásról van szó ez nem lehetséges. De neked mi a véleményed? Megérdemelte?
Forrás: MSN / FB / BPW
Ez is érdekelhet:
Akár az SR1 tanulmányautóval való tudatos formai kapcsolat, akár puszta véletlen, vagy éppen a hasonló időben megjelent 3008-as modellől való megkülönböztetés céljából, a 5008 megkapta a Peugeot védjegyének számító hatalmas, „tátott szájú” hűtőrács nélküli orr-részt. Ehelyett visszafogottabb, kevésbé feltűnő légbeömlők és nyílások kaptak helyet az autó elején – és szerintünk, valamint a legtöbbek szerint, ez kifejezetten előnyére vált a dizájnnak. A karosszéria többi része is ízlésesen, bár nem különösebben izgalmasan van megrajzolva.
A 5008 műszaki alapjai hasonlóan konzervatívak. A jármű a 308 SW padlólemezének meghosszabbított változatára épül – ugyanarra az alapra, amelyet a 3008-as crossover és a Citroën C4 Grand Picasso is használ. Mind a Grand Picasso, mind a 5008 egyenes, sallangmentes, klasszikus egyterű az olyan családi modellek kategóriájában, amelyet annak idején a Vauxhall Zafira tett népszerűvé.
A karosszéria alatt – ahogy a 3008-nál és a Grand Picasso-nál is – elöl MacPherson rugóstagos felfüggesztés dolgozik, hátul pedig csatolt hosszlengőkaros (torziós gerendás) megoldás biztosítja a stabilitást.
A motorválaszték a Peugeot középkategóriás modelljeinél megszokott képet mutat: egy benzines és egy dízel érhető el. Az előbbi egy háromhengeres, turbós 1.2 literes egység 128 lóerővel, míg a dízel egy 1.6 literes, 118 lóerős változat. Mindkét motorhoz alapból hatfokozatú kézi váltó társul, de az automatizált hatfokozatú váltó kizárólag a dízelmotorhoz választható.