Innen is köszönet a szegedi orvosi és ápolói csapatnak” – mesélte. A rajongók oly annyira megijedtek, hogy azt hitték meghalt vagy haldokol Zsolti! De szerencsére semmi ilyesmiről nincs szó!
Forrás: MSN / FB / TTOK / BPW
Ez is érdekelhet:
Mit keres egy 1,2 literes, háromhengeres benzinmotor egy állítólagos prémium kategóriás, közel 30 ezer fontos kompakt SUV orrában?
Elsőre azt gondolhatnánk: semmi keresnivalója ott. Mégis, az ilyen lecsökkentett lökettérfogatú motorok egyre gyakoribbá válnak ebben az árszegmensben is – és el kell ismerni, a DS bátor húzással az elsők között volt, akik ilyet fejlesztettek és beépítettek. Bár elsőre kétségeket ébreszthet a koncepció, a valóság az, hogy ez az erőforrás nem tűnik úgy, mintha túlvállalta volna magát. Egyenes vonalú gyorsításban a 153 lóerő és 240 Nm nyomaték elegendő ahhoz, hogy a jelenleg legerősebb DS 3 Crossback változat 8,8 másodperc alatt gyorsuljon 0-ról 100 km/h-ra.
Két nagyméretű, krómozott kipufogóvég viszont kissé túljátssza a motor valódi teljesítményét – ez is egy példa arra, hogyan helyezte a DS vakmerő módon előtérbe a stílust és a látványos megjelenést a valódi technikai tartalommal szemben.
Ez ugyan nem kifejezetten lélegzetelállító teljesítmény, és a nagyobb motorral szerelt riválisok kétségkívül gyorsabbak, de a PureTech motor egyáltalán nem kelti a lomhaság vagy a tétovaság benyomását. A 30–110 km/h közötti gyorsulás fokozatokon keresztül – amit mi leginkább a való életbeli teljesítmény megítélésére használunk – meglepően meggyőző volt: a menetidő 8,3 másodperc, ami mindössze egy tizeddel marad el a 148 lóerős, 1,4 literes Q2 által 2016-ban produkált eredménytől.